Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Cēsu
filiāle

NVA piedalīsies ALTUM pasākumos jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem

2018-03-02

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedalīsies Attīstības finanšu institūcijas ALTUM rīkotajos bezmaksas pasākumos jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem, kas šopavasar norisināsies piecās Latvijas pilsētās:

 

  • Jēkabpilī – 7.martā
  • Daugavpilī – 22.martā
  • Kuldīgā – 12.aprīlī
  • Cēsīs – 26.aprīlī
  • Rīgā – 31.maijā

Pasākumu laikā vienuviet uzņēmējiem būs pieejama dažādu institūciju informācija un individuālās konsultācijas par atbalstu biznesa uzsācējiem. Pasākumos jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem piedalīsies ALTUM, Uzņēmumu reģistra, Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Valsts darba inspekcijas (VDI), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC), Izglītības un zinātnes minisrijas (IZM), banku un citu institūciju pārstāvji.

 

NVA pārstāvji pasākumu dalībniekus informēs par aģentūras piedāvātajiem pakalpojumiem uzņēmējiem, tostarp, par atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai, brīvo darba vietu reģistrēšanu, vajadzīgo darbinieku atlasi, valsts un Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētajiem nodarbinātības pasākumiem, iespējām ar NVA finansiālu atbalstu apmācīt uzņēmumam vajadzīgos speciālistus, veidot subsidētās darba vietas bezdarbniekiem, kā arī nodarbināt jauniešus, piedaloties ES fondu projekta „Jauniešu garantijas” nodarbinātības pasākumos. Foruma dalībnieki tiks informēti arī par nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšanas programmu – iespēju nodarbināt nepieciešamos speciālistus, kas dzīvo attālāk no darba vietas.

Apmeklēt pasākumus jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem aicināts ikviens interesents, kuram ir biznesa ideja un vēlme to īstenot, kā arī ikviens uzņēmums vecumā līdz 5 gadiem, kas meklē izaugsmes iespējas. Pasākumu norise iecerēta brīvā un draudzīgā atmosfērā, tā būs iespēja ne vien iegūt vērtīgu informāciju par dažādu institūciju atbalstu biznesam, bet arī satikt citus uzņēmējus, mācīties no viņu pieredzes, iegūt vērtīgus kontaktus.

 

Pieteikties dalībai pasākumos var ALTUM mājaslapā. Tuvākais pasākums – Jēkabpilī.

 


Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2018-02-23

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Cēsu filiālē Pļavas ielā 3A, Cēsīs, 2018. gada 28.februārī plkst. 15:00 notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde.

 

Sēdē tiks vērtēti:

  • Plkst.15.00 - Aktīvā nodarbinātības pasākuma „Pasākums noteiktām personu grupām” ESF projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” (Nr.9.1.1.1/15/I/001) no 06.02.2018. līdz 15.02.2018. izsludinātā konkursa ietvaros iesniegtie pretendentu pieteikumi;
  • Plkst.15.30 – Aktīvā nodarbinātības pasākuma “Subsidētās darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)” ESF projekta “Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) no 06.02.2018. līdz 15.02.2018. izsludinātā konkursa ietvaros iesniegtie pretendentu pieteikumi;
  • Plkst.16.00 – Aktīvā nodarbinātības pasākuma „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” ESF projekta „Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) no 06.02.2018. līdz 15.02.2018. izsludinātā konkursa ietvaros iesniegtie pretendentu pieteikumi.


Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2018-01-29

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Cēsu filiālē Pļavas ielā 3A, Cēsīs, 2018. gada 31. janvārī plkst. 15:00 notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde.
Sēdē tiks vērtēts:
Aktīvā nodarbinātības pasākuma "Apmācība pie darba devēja" ESF projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" (projekta Nr. 7.1.1.0/15/I/001) līdz 2018. gada. 30. janvārim iesniegtie pretendentu pieteikumi.
 


Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2018-01-12

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Cēsu filiālē Pļavas ielā 3A, Cēsīs, 2018. gada 17. janvārī plkst. 14:00 notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde.

Sēdē tiks vērtēts:
Aktīvā nodarbinātības pasākuma "Apmācība pie darba devēja" ESF projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" (projekta Nr. 7.1.1.0/15/I/001) līdz 2018. gada 16. janvārim iesniegtie pretendentu pieteikumi.

Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2017-12-19

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Cēsu filiālē Pļavas ielā 3A, Cēsīs, 2017. gada 21. decembrī plkst. 14:00 notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde.
Sēdē tiks vērtēts:
Aktīvā nodarbinātības pasākuma "Apmācība pie darba devēja" ESF projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" (projekta Nr. 7.1.1.0/15/I/001) līdz 2017. gada 19. decembrim iesniegtie pretendentu pieteikumi.
 


Seminārā Cēsīs uzsver nepieciešamību risināt gados vecāku cilvēku nodarbinātības problemātiku

2017-12-15

Eiropas Sociālā fonda projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001“Nav noslēpums, ka tieši nodarbinātības jautājumi ir vieni no svarīgākajiem cilvēkiem vecuma grupā virs piecdesmit gadiem, tāpēc šīs problēmas risināšanā jāiesaistās visām ieinteresētajām pusēm,” par semināru “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam”, kas 14. decembrī norisinājās Cēsu Pieaugušo izglītības centrā, saka Nodarbinātības valsts aģentūras direktore (NVA) Evita Simsone. Semināru Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros rīkoja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar saviem sociālajiem partneriem – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS).

 

NVA vadītāja, norādot, ka seminārā Cēsīs īpašs akcents tika likts uz situāciju Vidzemes reģionā, atzīst: “Ir jābūt sadarbībai gan valsts, gan reģionālā līmenī starp trim galvenajiem “spēlētājiem” – valsti, darba devējiem un darba ņēmējiem. Tieši šis ir iemesls, kādēļ semināru ciklu Latvijas reģionos kopīgi rīko NVA kā valsts pārstāvji, LDDK kā lielākā darba devēju organizācija un LBAS kā darba ņēmējus apvienojoša organizācija,” uzsver NVA direktore Evita Simsone.

 

Vairāki semināra eksperti norādīja, ka dažkārt problēma ar cilvēku virs 50 gadiem nodarbinātību nav tik liela, kā varbūt sākumā izskatās, jo lielākoties grūtības slēpjas stereotipos. Un ne tikai no darba devēju, bet arī pašu cilvēku puses: nereti paši cilvēki vienkārši baidās pieteikties uz vakancēm, jo stereotipi ir tādi, ka viņi it kā nevienam nav vajadzīgi. “Ir pierādījies, ka darbinieki šajā vecuma grupā parasti ir ar lielu pieredzi, zināšanu bagāžu un, kas nav mazsvarīgi, lielākoties arī ar augstu atbildības līmeni,” šādu viedokli pauda Pēteris Leiškalns, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) eksperts. Gan viņš, gan vairāki citi runātāji semināra diskusijās uzsvēra, ka pieredzes bagātajiem cilvēkiem ir pavisam cita attieksme pret darbu – viņi daudz labāk strādā komandā un komandas mērķu labad, arī viņu motivācija ir pats darbs un tas, ka viņi tiek novērtēti. Pēteris Leiškalns gan atzīst: “Ir pierādījies, ka darbinieki šajā vecuma grupā parasti ir ar lielu pieredzi, zināšanu bagāžu un, kas nav mazsvarīgi, lielākoties arī ar augstu atbildības līmeni,” akcentējot, ka tomēr, risinot šīs vecuma grupas nodarbinātības un darba mūža paildzināšanas jautājumus, ir vairāki nozīmīgi riski un izaicinājumi: “Piemēram, mūsdienu prasībām atbilstoša izglītība un iemaņas, īpaši darbā ar jaunajām tehnoloģijām, noteikti ir viens no izaicinājumiem, bet veselības problemātika un darba spēju saglabāšana – viens no riskiem,” norāda eksperts. Viena no reģionālo semināru cikla galvenajām ekspertēm, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta koordinatore, darba vides eksperte Dace Helmane arī norāda uz vairākiem riskiem: “Lai gan darba devēju aptauja rāda, ka gandrīz 90 procentu darba devēju apgalvo – jā, mēs esam gatavi nodarbināt cilvēkus pirmspensijas vai pensijas vecumā, tomēr reālā aina ir mazliet cita: tieši šī personu grupa ļoti bieži saskaras ar diskrimināciju darbavietā. Un ļoti bieži tas nav saistīts tieši ar viņu vecumu, bet gan citām “blakusparādībām” – hroniskām veselības problēmām, kas traucē ieņemt noteiktus amatus, dažkārt invaliditāti. Tādēļ, ja runājam par valsts, pašvaldību un uzņēmēju sadarbību, tad te noteikti ir, kur augt, jo sadarbība bieži vien ir sadrumstalota,” uzskata eksperte, piebilstot, ka tāpēc jo īpaši nozīmīgi ir šādi projekti kā “Atbalsts ilgākam darba mūžam”, kas ļauj labāk organizēt visu iesaistīto pušu sadarbību. Abiem pieminētajiem ekspertiem piekrīt arī LBAS vecākais darba aizsardzības speciālists, darba vides eksperts Mārtiņš Pužulis: “Elastīgs darba laiks, darba vides iekšējā uzraudzība, veselības veicināšana, pārkvalifikācija – tie ir jautājumi, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai veicinātu gan ilgāku darba mūžu cilvēkiem gados, gan nodrošinātu viņu piemērošanos jaunajiem darba apstākļiem,” norāda LBAS eksperts.

 

Savukārt Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, komentējot Cēsu seminārā pārrunātās tēmas, saka: “Cēsis ir maza pilsēta, un katrs cilvēks mums ir dārgs. Patlaban, kad mūsu bezdarba līmenis ir krietni zemāks par vidējo Latvijā un Vidzemē, Cēsu uzņēmēji cieš no kvalificēta un motivēta darbaspēka trūkuma.” Cēsu novada domes priekšsēdētājs piebilst, ka pie pašreizējās dinamikas darba vietu skaits Cēsu novadā tikai turpinās augt, tādēļ vakanču aizpildīšana var kļūt par lielu izaicinājumu. Tāpēc atbalstāma ir katra iniciatīva, kas ļauj paplašināt un uzlabot pieejamā darbaspēka kopumu: “Jau tagad redzam, cik aktīvi mūsu seniori izmanto tiem piedāvātās iespējas, piemēram, datorapmācību. Tādēļ ticu, ka arī šai programmai, kas paplašinātu gados vecāku cilvēku nodarbinātības iespējas, būtu liels pieprasījums. Jau drīz, janvārī, realizēsim līdzīgu programmu Cēsu profesionālajā vidusskolā, kas paredzēta dažādu praktisku profesiju un iemaņu apguvei pieaugušajiem, tāpat raugāmies uz jaunām iespējām, lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem,” norāda Jānis Rozenbergs.

 

Lai arī teju trešdaļa visu Latvijā nodarbināto cilvēku ir vecumā no 50 līdz 64 gadiem, tomēr šī vecuma cilvēki visbiežāk saskaras arī ar potenciālā bezdarba risku, turklāt, pieaugot strādājošā vecumam, palielinās arī citu vecumam atbilstošu vajadzību un risku skaits. Personām virs 50 gadu vecuma ir svarīgi tādi motivējošie faktori kā viņu veselības stāvoklim atbilstoša darba vide, iespējas pielietot savas zināšanas un pilnveidot esošo kompetenci, kā arī atrast savai kvalifikācijai un darba pieredzei atbilstošu nodarbinātības veidu. Ļoti svarīgs aspekts darba mūža paildzināšanai ir mūžizglītība. Kā liecina apkopotā statistiskā informācija, cilvēki vecumā virs piecdesmit gadiem galvenokārt saskaras ar trīs problēmām: pirmkārt, darba vides jautājumi, kas šajā vecumā kļūst arvien aktuālāki. Otrkārt, mūžizglītības un karjeras iespējas mainīgajā darba tirgū. Un, treškārt, veselības saglabāšana. Šie un vēl citi ar brieduma gadu cilvēku nodarbinātību saistītie jautājumi tika pārrunāti seminārā Cēsīs.

 

Bez jau minētajiem ekspertiem seminārā ar ziņojumiem uzstājās arī sabiedrībā pazīstami eksperti darba vides, mūžizglītības un veselības jautājumos: Centrālvidzemes virsmežniecības virsmežziņa vietniece Māra Vāveriņa un NVA ES fondu projektu departamenta ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projektu vadītāja Mairita Mēnese, bet AS “Swedbank” Valmieras filiāles klientu apkalpošanas vadītāja Anete Spalviņa-Gurcka un AS “Cēsu alus” darba aizsardzības un vides speciāliste Kristīne Kursīte dalījās pieredzē par cilvēku vecumā virs 50 gadiem nodarbinātības pieredzi savos uzņēmumos. Savukārt semināra diskusijā piedalījās gan reģiona pašvaldību pārstāvji, gan uzņēmēji, reģiona nevalstisko organizāciju vadītāji, NVA sociālie partneri. Semināru atklāja Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede un NVA Cēsu filiāles vadītāja Liene Agafonova.

Seminārs tika organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001 ietvaros.25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv