Latvijas iedzīvotājus, kuri meklē darba iespējas ārvalstī, visvairāk interesē Vācija

 
No 1.jūnija līdz 1.septembrim Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapas EURES sadaļas apmeklētāji varēja piedalīties aptaujā „Meklēju darbu ārvalstī. Mani visvairāk interesē (izvēlieties 1 variantu)”. Atbildes sadalījās šādi:

„Lielbritānija” – 17.0%

„Vācija” – 34.7%

„Somija” – 4.4%

„Norvēģija” – 25.6%

„Nīderlande” – 8.8%

„cita ES/EEZ valsts vai Šveice” – 6.9%

„cita valsts ārpus Eiropas” – 2.5%

 

Kā atbilžu varianti tika piedāvātas tās piecas valstis, par kurām EURES konsultantu klientu vidū ir bijusi vislielākā interese 2015.gada pirmajā pusē, proti, Lielbritānija, Vācija, Somija, Norvēģija un Nīderlande. Tieši par šīm valstīm darba meklētāji EURES konsultantiem ir jautājuši visbiežāk.

Kā rāda aptaujas rezultāti, šobrīd lielākā daļa cilvēku, kuri interesējas par darbu ārvalstī, priekšroku dod Vācijai.

 

Vācijas darba devēji izjūt kvalificētu darbinieku trūkumu, un vieni no pieprasītākajiem ir inženieri, IT speciālisti, veselības aprūpes speciālisti. Tā piemēram, augustā Vācijas nodarbinātības dienestā kopumā tika reģistrētas 597 tūkstoši darba vietas. Visvairāk darba piedāvājumi ir bijuši metālu ražošanas, pārstrādes un metāla izstrādājumu ražošanas jomā, kā arī tirdzniecības, transporta un loģistikas, autobūves, mehatronikas, enerģētikas un elektronikas nozarēs. Augsts saglabājas arī pieprasījums pēc veselības un sociālās aprūpes personāla, tostarp arī ķermeņa kopšanas jomā (piem., frizieri, kosmētiķi). Augustā ir bijis liels pieprasījums arī pēc tūrisma un viesmīlības, kā arī ēdināšanas personāla un pārtikas produktu pārstrādes speciālistiem.

Plašāku informāciju par darba tirgus situāciju Vācijā lasiet, lūdzu, Vācijas nodarbinātības dienesta statistikas mājas lapā www.statistik.arbeitsagentur.de (vācu valodā).

 

Noderīgs resurss informācijas gūšanai par darba iespējām, piekļuvi darba tirgum, arī ne-ES valstu pilsoņiem, par studiju iespējām, un par dzīvi Vācijā ir portāls „Make it in Germany” (jeb – paveic to Vācijā) www.make-it-in-germany.com, kuru pārvalda Federālās Ekonomikas un enerģētikas ministrija. Turpat portālā ir pieejamas vakances darba meklētājiem un arī ieteikumi tiem, kuri plāno uzsākt uzņēmējdarbību Vācijā. Portāls ir viegli lietojams un satur daudz praktiskas informācijas tiem, kurus interesē dzīves un darba iespējas Vācijā.

 

Pirms pieņemt lēmumu par došanos uz kādu citu valsti, ir rūpīgi jāapsver un jāapdomā vairāki jautājumi, jānovērtē riski un jāapzinās, ar kādām procedūrām, formalitātēm būs jāsaskaras, kā rīkoties un kur vērsties ārkārtas situācijā u.tml.

Informāciju par Vāciju un pārējām Eiropas valstīm Jūs varat lasīt sadaļā DARBA MEKLĒTĀJIEM.

 

Tiekat aicināti piedalīties nākamajā aptaujā un atbildēt uz jautājumu par Eiropas Savienības darba mobilitātes shēmu „Tava pirmā EURES darbavieta”, skat. AKTUĀLS JAUTĀJUMS lapas labajā pusē.

 

Ja Jums ir jautājumi, neskaidrības vai ierosinājumi attiecībā uz darba mobilitāti Eiropā, meklējiet atbildes mūsu mājas lapā www.nva.gov.lv/eures, vai EURES portālā www.eures.europa.eu, vai sazinieties ar EURES konsultantiem Latvijā, izmantojot kontaktforumu, personīgi NVA Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Rēzeknes vai Cēsu filiālēs, vai sūtot ziņu uz e-pastu eures@nva.gov.lv.

 

EURES – par drošu darbu Eiropā!

 

 

ESF Projekts Nr.7.1.2.1/15/I/001 „EURES tīkla darbība Latvijā”

< Atpakaļ

VAKANCES LATVIJĀ

VAKANCES ĀRVALSTĪS

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Vai šobrīd meklējat darbu?

  Meklēju darbu Latvijā
  Meklēju darbu citās ES valstīs
  Meklēju darbu citur pasaulē
  Nemeklēju darbu

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.04.2020

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv