EURES un NVA rīkoja EURES zibakciju “Ceļā pie darba devējiem caur Baltijas valstīm”

 

 

 

Pasākums tiek īstenots ESF projekta Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā” aktivitāšu ietvaros

 

Nodarbinātības valsts aģentūra un EURES tīkls Latvijā, īstenojot ESF Projektu Nr.7.1.2.1/15/I/001 "EURES tīkla darbība Latvijā", rīkoja nebijušu zibakciju “Ceļā pie darba devējiem caur Baltijas valstīm”, kuras ietvaros no 2017. gada 25.septembra līdz 29.septembrim apmeklēja 18 darba devējus uzņēmumos uz vietas, piedāvājot Baltijas Nodarbinātības dienestu un EURES pakalpojumus. Igaunijā tika apmeklēti 5 darba devēji: Goamb, Õkopesa, Enics, Hanza Mechanics un Tameko; Latvijā-9: SIA „Santas Rezidence”, SIA „Combi Logistics”, Green Line Services, JONATHAN SPA ESTATE, VISMA LABS SIA, Factset Latvia SIA, SIA”Solvay Business Services”, AS „LATVIJAS MAIZNIEKS”, SIA firma Antaris; bet Lietuvā- 4: UAB “AKADAS”, Šlynikos vandens malūnas, UAB „Visagino linija“ un UAB “Visatex”.

 

Zibakcijas ietvaros 28.septembrī notika arī NVA un EURES rīkotais seminārs „Nodarbinātības valsts aģentūras, pašvaldību vadītāju un darba devēju sadarbība nodarbinātības veicināšanai”, kura ietvaros dalībnieki varēja saņemt informāciju par Nodarbinātības valsts aģentūras pakalpojumiem, aktualitātēm un bezdarba situāciju, par EURES atbalstu darba devējiem darbinieku meklēšanā no ES/ EEZ valstīm un darba tirgu Eiropā, par ārzemnieku nodarbināšanu Latvijā, par valsts valodas zināšanu apjomu, nodarbinot ES/EEZ valstu vai trešo valstu pilsoņus.

 

 

Viens no zibakcijas mērķiem bija padarīt darba devējiem viegli sasniedzamas valsts iestādes. Tas tiks realizēts apmeklējot Baltijas darba devējus uz vietas uzņēmumos un sniedzot konsultācijas par nodarbinātības dienestu pakalpojumu paketi atbilstoši darba devēja vajadzībām. Vairāki darba devēji izteica vēmi saņemt konsultācijas arī no PMLP par ārzemnieku nodarbināšanu, tādēļ vizītes grupai pievienojās arī pārstāve no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kas sniedza konsultācijas par trešo valstu  pilsoņu nodarbināšanas nosacījumiem Latvijā, par vakanču publicēšanas nosacījumiem, lai pieņemtu darbinieku no citas valsts, kā arī par iespēju  nodarbināt praksē studentus no trešajām pasaules valstīm u.c.

 

Vēl viens mērķis bija informēt darba devējus par EURES pakalpojumiem un iespējam sameklēt darbiniekus no Baltijas valstīm. Situācija darba tirgū turpina uzlaboties- pieaug nodarbinātība un samazinās bezdarbs, tomēr daudzi darba devēji aizvien vairāk izjūt kvalificēta darba spēka trūkumu, kā arī darbinieku mainību saistībā ar labākiem darba piedāvājumiem. Kvalificēta darbaspēka trūkums ilgtermiņā var nopietni apdraudēt Latvijas, tā pat arī jebkuras citas valsts ekonomikas izaugsmi. Zibakcijas “Ceļā pie darba devējiem caur Baltijas valstīm” ir vienots pasākums, lai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas darba devējus informētu, ka piemērotus darbiniekus var arī atrast Baltijas valstīs vai kādā citā no ES/EEZ valstīm, un ka trešo valstu pilsoņu nodarināšana nav vienīgais līdzeklis darbaspēka iztrūkuma risināšanai. Augošie ekonomikas rādītāji, līdzīgās kultūras atšķirības un ģeogrāfiska atrašanās vieta padara Baltijas valstis par ideālu vietu, kur mobilie darba meklētāji varētu apsvērt veidot karjeru.

 

Vizīšu ietvaros darba devēji tika aicināti piedalīties triju Baltijas valstu nodarbinātības dienestu un Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) kopīgi organizētajā tiešsaistes darba gadatirgū „Tava karjera Baltijā”. Vairāk informācijas par pasākumu šeit:

AS „LATVIJAS MAIZNIEKS” , Hanza Mechanics, SIA”Solvay Business Services”  ir pieteikušies šim pasākumam, tādēļ darba meklētāji tiek aicināti izpētīt iespēju piedalīties tiešsaistes darba gadatirgū un pieteikties uzņēmumu vakancēm!

 

Viens no Igaunijas darba devējiem izrādīja interesi par tūlītēju vakanču publicēšanu Latvijā. Rezultātā darba devēja vakance Metālapstrādes darbinieks  [angļu val. Metalworker] tika publicēta EURES Latvija mājas lapā. Arī citi darba devēji no Igaunijas un Lietuvas bija ieinteresēti par savu vakanču izvietošanu Latvijā un citās ES/EEZ valstīs. Uz doto brīdi Latvijas EURES mājas lapā www.nva.gov.lv/eures atrodama vēl viena darba devēja, proti, Goamb vakance- montāžas galdnieks, ar kuru var iepazīties darba meklētāji no Latvijas.

 

Uzņēmumi SIA”Solvay Business Services”  un Factset Latvia SIA  pārstāvji informēja, ka pie viņiem strādā vairāki darbinieki, kas iepriekš strādājuši ārzemēs. Ar konkurētspējīgo atalgojumu uzņēmumi ir spējuši piesaistīt ārzemēs strādājošos Latviešus atgriezties dzimtenē. SIA”Solvay Business Services” ir atvērtas vakances, kā grāmatvedis, uzskaitvedis u.c. , bet  Factset Latvia SIA- informācijas ievadīšanas operatori ir dažādām valodas zināšanām. Arī VISMA LABS SIA spēj piedāvāt labus darba apstākļus un atalgojumu, aicinot darbā programmētājus .

 

Pasākuma dalībnieki- gan nodarbinātības dienesta pārstāvji, gan darba devēji- augstu novērtēja iespēju piedalīties pasākumā. Darba devēji pateicās par šādu iniciatīvu un novērtēja iespēju piedalīties pasākumā, jo bija iespēja saņemt tūlītējas atbildes no vizītes dalībniekiem savas kompetences ietvaros.


EURES zibakcija “Ceļā pie darba devējiem caur Baltijas valstīm”


< Atpakaļ

VAKANCES LATVIJĀ

VAKANCES ĀRVALSTĪS

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Kāda informācija Jums šobrīd ir svarīga?

  par darba iespējām Latvijā
  par nepieciešamajām darbībām atgriežoties Latvijā
  par sociālās aizsardzības jautājumiem Eiropas Savienībā
  par nodokļu jautājumiem Eiropas Savienībā

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 20.04.20120

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv