ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
12.07.2020


03.06.2016. NVA Rēzeknes filiāles telpās notiks bezmaksas EURES seminārs darba devējiem

 

ESF Projekta Nr.7.1.2.1/15/I/001 „EURES tīkla darbība Latvijā” aktivitāšu ietvaros tiek organizēts bezmaksas seminārs darba devējiem par tēmu "Ārzemnieku* nodarbināšanas un darbinieku nosūtīšanas (posting) jautājumi", kas norisināsies šī gada 3.jūnijā NVA Rēzeknes filiāles 307.telpā (3.stāvā) pēc adreses Atbrīvošanas aleja 155, Rēzeknē.

 

Seminārs tiek rīkots ar mērķi veicināt vietējo uzņēmēju informētību par ārzemnieku nodarbināšanas un darbinieku nosūtīšanas jautājumiem, sniedzot praktiskus padomus un ieteikumus darba devējiem, kuri plāno vai nodarbina savā uzņēmumā ārzemniekus, vai arī vēlas nosūtīt savus darbiniekus īslaicīgam darbam ārpus Latvijas.

Papildus tiks nodrošināta arī informācija par uzņēmēju iespējām nodarbināt ārvalstu praktikantus programmas ietvaros, kā arī par uzņēmumu darbinieku iespējām doties mācību mobilitātē.

 

Tiek aicināti piedalīties uzņēmēji, tostarp pašnodarbinātās personas, pašvaldību pārstāvji un visi tie, kurus interesē iespēja gūt plašāku priekšstatu un informāciju, kā arī praktiskus padomus un ieteikumus par semināra tēmas jautājumiem.

 

Uzņēmēj, izmanto iespēju vienuviet satikt vairāku iesaistīto iestāžu pārstāvjus un noskaidrot sev interesējošos jautājumus, kā arī uzzini par finanšu atbalsta iespējām, nodarbinot ārzemniekus un ne tikai.

 

Pieteikties semināram var, aizpildot elektronisko reģistrāciju ŠEIT, vai sūtot savu vārdu uzvārdu un uzņēmuma nosaukumu uz e-pastu inga.gerasimova@nva.gov.lv (T. 26647766, Inga Gerasimova, NVA Rēzeknes filiāles konsultante EURES jautājumos).

 

Dalība: bezmaksas

Sākums plkst. 10.00

 

Semināra programma:

9.30 – 10.00

Ierašanās, dalībnieku reģistrācija

10.00 – 10.05

Semināra atklāšana

10.05 – 10.40

NVA/EURES pakalpojumi darba devējiem – īsi par darbaspēka kustības Eiropas Savienībā tiesisko regulējumu, par EURES atbalstu darba devējiem darbinieku meklēšanā (brīvo darba vietu reģistrēšana; darbinieku atlases; darba gadatirgi), par Eiropas darba mobilitātes portālu www.eures.europa.eu un Eiropas darba dienu platformu www.europeanjobdays.eu un par „Tava pirmā EURES darba vieta” mobilitātes shēmas finanšu atbalstu darba devējiem, kuri nodarbina jauniešus (18-35 g.) no Eiropas.

[Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiāles pārstāvji]

10.40 – 11.15

Ārzemnieku ieceļošana un uzturēšanās saistībā ar nodarbinātību Latvijā.

[Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Rēzeknes nodaļas pārstāvji]

11.15 – 11.35

Kafijas pauze

11.35 – 12.00

Darbinieku nosūtīšana darbā uz citu valsti saskaņā ar ES tiesību aktiem un starpvalstu līgumiem

[Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Rēzeknes reģionālās nodaļas pārstāvji]

12.00 – 12.20

Valsts darba inspekcijas kompetences jautājumi par darbinieku nosūtīšanu un ārzemnieku nodarbināšanu

[Reģionālās Valsts darba inspekcijas (RVDI) Rēzeknes sektora pārstāvis]

12.20 – 12.45

 iespējas un atbalsts uzņēmējiem – par uzņēmēju iespējām nodarbināt ārvalstu praktikantus programmas ietvaros (profesionālās un augstākās izglītības sektoros), kā arī par uzņēmumu darbinieku iespējām doties mācību mobilitātē, lai papildinātu prakšu vadīšanas iemaņas profesionālās izglītības sektorā.

[Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta pārstāvis]

12.45 – 13.30

Diskusija. Semināra noslēgums. Individuālās konsultācijas (pēc nepieciešamības).


 

Uzziņām:

EURES – Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls – atbalsts darba mobilitātei Eiropā www.eures.europa.eu

EURES Latvijā www.nva.gov.lv/eures

Informatīvs izdevums uzņēmējiem par iespējām programmā pieejams šeit http://bit.ly/1XS2E84 (.pdf).

 

_________

* ārzemnieks šeit tiek saprasts ikviena persona, kura nav Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, proti, tas var būt ES/EEZ un Šveices Konfederācijas pilsonis vai tā saukto trešo valstu pilsonis.

 

 

 

 

Organizē:


 

 

Atbalsta: