Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA ziņos par Darba tirgus īstermiņa prognozēšanu un aktīvās nodarbinātības pasākumu efektivitāti

 
20. augustā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta direktore Inese Kalvāne piedalīsies  Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomes  sēdē, kur ziņos par Darba tirgus situācijas īstermiņa prognozēšanu un NVA īstenoto aktīvās nodarbinātības pasākumu efektivitāti. I.Kalvāne prezentēs NVA šā gada pirmajā pusē veiktās darba devēju aptauju par pieprasītākajām profesijām, uzņēmēju vēlmēm un prasībām nodarbinātības jomā. Aptaujas rezultāti   tika ņemti vērā veicot darba tirgus attīstības īstermiņa prognozi un organizējot NVA nodarbinātības pasākumus.
 Kā apliecināja pētījumi, pieprasītākās vakances 2008. gadā ir pārdevējs – 890; klientu apkalpošanas speciālists – 430; kasieris – 415; apsargs – 370.

Savukārt lielākais pieprasījums šogad tik prognozēts šādās nozarēs: vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība (auto, moto, sadzīves priekšmetu un aparatūras remonts); apstrādes rūpniecība; būvniecība; lauksaimniecība medniecība un mežsaimniecība.

Jāpiemin, ka sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), balstoties uz visaptverošas darba tirgus īstermiņa prognozēšanas rezultātiem izveidots profesiju sarakstu, kurās 2008. gadā tiek nodrošinātas bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas programmas.

 Savukārt šobrīd jau uzsākts darbs pie darba devēju aptaujas organizēšanas 2008. gada nogalē.

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv