Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

Saeimā diskutēs par darba tirgus pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti

 

Saeimā piektdien, 17.jūnijā, notiks starptautiska konference par personu ar invaliditāti rehabilitācijas un nodarbināmības iespējām un izaicinājumiem Latvijā un Eiropā.

 

Eiropas Savienības politika invaliditātes jomā paredz, ka cilvēki ar invaliditāti ir jāiesaista algotā darbā un jāatver tiem darba tirgus – tas ir veids, kā Eiropai sasniegt nospraustos izaugsmes mērķus. Taču Latvijā darba devēji ir visai pasīvi cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanā, īpaši tie, kuri nekad nav pieņēmuši darbā cilvēkus ar invaliditāti. Pētījumi rāda, ka uzņēmumi Latvijā ir pārliecināti – darbavietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir jāpiedāvā publiskajā un nevalstiskajā sektorā, problēmu iezīmē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

 

Konferencē paredzēts dalīties ar labās prakses piemēriem un citu valstu pieredzi, iesaistot darba tirgū cilvēkus ar invaliditāti, kā arī identificēt šķēršļus, kas traucē šīs sociālās grupas integrācijai darba tirgū. Pēcpusdienā konferences dalībnieki dosies uz Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA) Jūrmalā, lai klātienē iepazītu tās sniegtos pakalpojumus profesionālās rehabilitācijas jomā.

 

Konferenci atklās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Korna un SIVA direktore Ilona Jurševska.

 

Klātesošos uzrunās pārstāvji no Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, Eiropas Rehabilitācijas platformas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, biedrības "Saule", Latvijas Nedzirdīgo savienības un Valkupju rehabilitācijas centra (Lietuva).

 

Pasākumu rīko Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar SIVA un Eiropas Rehabilitācijas platformu.

 

Konferenci "Personu ar invaliditāti rehabilitācijas un nodarbināmības iespējas un izaicinājumi Latvijā un Eiropā" pārraidīs tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv. Tiks nodrošināts arī surdotulkojums.

Saeimas Preses dienests

< Atpakaļ

28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

SKOLĒNU VASARAS DARBS

Reģistrēto skolēnu skaits
pa reģioniem

KOPĀ:
 
11343
Rīgas reģ.:
 
4825
Vidzeme:
 
1128
Kurzeme:
 
2075
Zemgale:
 
1581
Latgale:
 
1734

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv