Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

NVA sadarbībā ar Ekonomikas ministriju īstenos ESF projektu “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide”

 

 

 Projekts Nr. 7.1.2.2./16/I/001 „Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide”

 

 

Ir apstiprināta Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) vienošanās par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” (Nr.7.1.2.2./16/I/001) īstenošanu. Projekta mērķis - izveidot darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmu, lai pieņemtu pamatotus un tautsaimniecības vajadzībām atbilstošus lēmumus rīcībpolitikas izstrādei un ieviešanai. Darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēma nodrošinās ērti un pārskatāmi pieejamu informāciju par prasmju un profesiju pieprasījumu gan īstermiņā, gan vidējā un ilgtermiņā, kā arī informāciju par izglītības iespējām, kas lietotājam atvieglos profesionālās nākotnes vai turpmākās profesijas izvēli. Projekts “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” tiks īstenots sadarbībā ar Ekonomikas ministriju no 2016.gada 3.ceturkšņa līdz 2021.gada 4. ceturksnim.

 

Projekta īstenošanas laikā tiks veikts pētījums par Darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmas izveides iespējām un darba tirgus prognožu sasaisti ar rīcībpolitiku; pilnveidota īstermiņa darba tirgus prognozēšanas metodoloģija, tai skaitā īstermiņa prognožu sagatavošana prasmju griezumā un izstrādātas vadlīnijas metodoloģijas lietotājiem; veiktas piecas darba devēju aptaujas darba tirgus īstermiņa prognožu atjaunošanai; izstrādāta tehniskā specifikācija darbaspēka piedāvājuma un pieprasījuma prognožu atspoguļošanas platformas, tai skaitā vidēja un ilgtermiņa prognožu analīzes rīka un vizuālā risinājuma izveide; īstenoti informatīvie un apmācību pasākumi nodarbinātības politikas veidošanā un īstenošanā iesaistīto institūciju darbiniekiem un amatpersonām.

 

Projekta ietvaros tiks izstrādāta tehniskā specifikācija Darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmas IT atbalsta tehniskajam risinājumam – WEB bāzētai darba tirgus prognožu analīzes platformas izveidei, kura ietvers īstermiņa, vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozes tautsaimniecības nozaru, profesiju un izglītības griezumā. Tas ļaus politikas veidotājiem, izglītības iestādēm, karjeras plānošanas un profesionālās pilnveides centriem, kā arī absolventiem, kas plāno turpināt mācības, un citiem interesentiem interaktīvā veidā iepazīties un analizēt aktuālās darba tirgus tendences, gūstot plašāku ieskatu par perspektīviem profesionālās pilnveides virzieniem nākotnē. Darba tirgus apsteidzošo pārkārtojumu sistēmas IT atbalsta risinājums nodrošinās sabiedrībai regulāri pieejamu informāciju par darba tirgus attīstības tendencēm.

 

Projekts “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” kopējais attiecināmais finansējums - 1 487 720 eiro, tai skaitā ESF finansējums - 1 264 562 eiro un valsts budžeta finansējums - 223 158 eiro.

 

Informācijai: Darba tirgus īstermiņa prognozes pieejamas NVA interneta vietnes pašapkalpošanās portālā. Prognožu rīka dati ļauj izvērtēt darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences – jaunu darba vietu palielinājumu vai samazinājumu. Uzklikšķinot uz katras profesiju grupas, atveras logs, kurā var saņemt arī papildus informāciju par vidējo atlīdzību (VID dati), nodarbināto skaitu (VID dati), reģistrēto bezdarbnieku skaitu, kuriem pēdējā nodarbošanās  ir bijusi attiecīgajā profesijā (NVA dati), reģistrēto vakanču skaitu profesijā (NVA dati). Darba tirgus īstermiņa prognozes ir sagatavotas četru profesiju grupu līmeņos, piemērojot Starptautisko standartizēto profesiju klasifikāciju (ISCO). Prognozēs netiek iekļautas vakances, kas radušās darbaspēka rotācijas dēļ.

 

ESF projekta “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” vadītāja Eva Lapsiņa

Tālr.: 670211772

e-pasts:

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

SKOLĒNU VASARAS DARBS

Reģistrēto skolēnu skaits
pa reģioniem

KOPĀ:
 
11329
Rīgas reģ.:
 
4814
Vidzeme:
 
1128
Kurzeme:
 
2073
Zemgale:
 
1580
Latgale:
 
1734

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv