Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Privātuma atruna
Sīkdatnes

Reirs piedalās Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomē

 

Ceturtdien, 13. oktobrī, labklājības ministrs Jānis Reirs Luksemburgā piedalījās Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomē (EPSCO).

 

Sanāksmes laikā panākta vienošanās par direktīvas projektu par darbinieku aizsardzību pret kancerogēnu un mutogēnu iedarbību darbā. Ar direktīvu tiek pārskatītas 13 ķīmisko vielu robežvērtības. Tāpat panākta vienošanās par direktīvu par Starptautiskās darba organizācijas Konvenciju par darbu zvejniecībā. Ministru sanāksmē noritēja arī diskusijas par jauno prasmju programmu un jauniešu garantiju, kā arī ilgstošo bezdarbnieku integrāciju.

 

Labklājības ministrs informēja par situāciju Latvijā un veiktajiem pasākumiem jauniešu un ilgstošā bezdarba mazināšanai. Jānis Reirs uzsvēra: „Situācija Latvijā ir būtiski uzlabojusies - Latvijā turpina samazināties ilgstošo bezdarbnieku bezdarba ilgums. Pateicoties Nodarbinātības valsts aģentūras aktīvai darbībai un Eiropas Savienības struktūrfondu efektīvai izmantošanai, kā arī ņemot vērā citu dalībvalstu labo praksi, esam uzlabojuši savus aktīvās darba tirgus politikas pasākumus, ko arī Eiropas Komisija ir atzinīgi novērtējusi."

 

Saistībā ar bezdarbnieku apmācībām, labklājības ministrs uzsvēra nepieciešamību radīt stimulus un ieinteresētību izglītības iestādēm. „Domājot par nākotnes profesijām, uzmanība jāpievērš arī iniciatīvām, kas attīsta uzņēmējdarbības prasmes un iemaņas un var sniegt ieguldījumu nodarbinātības un ekonomikas izaugsmē," savā runā norādīja Jānis Reirs.

 

EPSCO kopā sanāk visu Eiropas Savienības dalībvalstu ministri, kuri atbild par nodarbinātību, sociāliem jautājumiem un veselības politiku. Sanāksmēs piedalās arī par attiecīgajiem jautājumiem atbildīgie Eiropas komisāri. EPSCO sanāksmes parasti notiek četras reizes gadā.

 

Informāciju sagatavoja: Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre

Tel. 29471759,

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv