Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

NVA jākļūst par galveno jaunieša sabiedroto darba meklējumos

 

 

 

 

 

 

Ceturtdien, 27. jūlijā, labklājības ministrs Jānis Reirs tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāju Evitu Simsoni, direktores vietniecēm Aigu Balodi un Kristīni Stašāni, lai pārrunātu aktualitātes jauniešu bezdarba mazināšanā.

 

Tikšanās laikā tika pārrunāta jauniešu nodarbinātības veicināšana, kas ir viena no NVA darbības prioritātēm. NVA redzeslokā nonākušais jaunietis bezdarbnieks lielākoties ir ar zemu izglītības līmeni, savukārt vairāk nekā pusei bijusi iepriekšējā darba pieredze. Tāpēc svarīgi jau kopš skolas sola palīdzēt orientēties mūsdienu darba tirgū.

 

„NVA ir izdevies mazināt jauniešu bezdarbu, un aktīvi tiek turpināts strādāt pie tā, lai jaunietim būtu pieejams ērts un saprotams ceļš līdz darba vietai. Apmācības un prasmju pilnveidošana jāturpina, plānojot un ieviešot secīgi un sasaistot ar reālām darba iespējām atbilstoši pieprasījumam visā Latvijā,” uzsvēra labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

Pēdējo vairāk nekā triju gadu laikā jauniešu bezdarbs ir ievērojami samazinājies (no 01.01.2014 līdz 30.06.2017 jauniešu bezdarbnieku skaits samazināties par 6968). NVA dati liecina, ka sešu mēnešu laikā pēc pirmās darba pieredzes iegūšanas šogad darbā iekārtojušies 88,8% jauniešu, savukārt pēc iesaistīšanās subsidētajās darba vietās darbā iekārtojušies 82% jauniešu.

 

Tāpat labklājības ministrs uzsvēra ciešas sadarbības nepieciešamību ar darba devējiem valsts pārvaldē un nevalstiskajā sektorā, norādot, ka jau šobrīd ir izveidota laba sadarbība ar Latvijas Sarkano Krustu, Liepājas Neredzīgo biedrību un citām nevalstiskajām organizācijām, kā arī Tiesu administrāciju un citām valsts un pašvaldību iestādēm.

 

 

Informāciju sagatāvoja Labklājības ministrija

< Atpakaļ

28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

SKOLĒNU VASARAS DARBS

Reģistrēto skolēnu skaits
pa reģioniem

KOPĀ:
 
11882
Rīgas reģ.:
 
5151
Vidzeme:
 
1174
Kurzeme:
 
2141
Zemgale:
 
1649
Latgale:
 
1767

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv