Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

Reirs: Pamatzināšanām un prasmēm finanšu jomā ir jābūt katram

 

Projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” Nr. 7.1.1.0/15/I/001


 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros ir izstrādājusi jaunu tiešsaistes pakalpojumu – interaktīvo elektroniskās apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”. Tas sniedz pamatzināšanas par valsts un sociālo budžetu, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbību, nodokļu nozīmi un to ietekmi uz sociālo garantiju saņemšanas iespējām, to skaitā uz bezdarbnieka pabalsta un vecuma pensijas apmēru.

 

  

 

“Šodienas straujās dzīves ritmā bez iedzīvotāju zināšanām finanšu jomā un prasmes tās pielietot mājsaimniecībās nav iedomājama sabiedrības labklājības attīstība. Tāpēc es rosināju NVA pievērst finanšu pratības jautājumiem lielāku nozīmi, jo tikai par savām tiesībām informēts cilvēks var aizstāvēt sevi un būt konkurētspējīgs darba tirgū. Turklāt tādam cilvēkam nevarēs tik vienkārši izmaksāt algu aploksnē, jo viņš zinās, ka tas ir pret viņa interesēm,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

    

 

NVA direktore Evita Simsone uzskata, ka iespēja elastīgā formā elektroniskajā vidē apgūt un pilnveidot savai labklājībai nepieciešamās zināšanas īpaši nozīmīga ir personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām un nelabvēlīgākajā situācijā esošajiem bezdarbniekiem un darba meklētajiem. Jaunais elektroniskās apmācības modulis sniedz daudzpusīgas zināšanas finanšu pratības jomā un daudziem NVA klientiem, tostarp gados jauniem cilvēkiem un jaunajām ģimenēm, var kalpot ne tikai kā nozīmīgu zināšanu kopums darba gaitās, bet arī ģimenes budžeta plānošanā.

 

     

 

Elektroniskās apmācības moduļa “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas, mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli un dialoga simulācijas, kā arī pašpārbaudes iespējas.

 

Jauns elastīgas e-apmācības rīks būs pieejams NVA tīmekļvietnes elektronisko pakalpojumu sadaļā, sniedzot bezdarbniekiem un darba meklētājiem atbalstu konkurētspējas paaugstināšanai attālināti, bez nepieciešamības klātienē apmeklēt NVA.

 

Informāciju sagatavoja:
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829,

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRSatkrapies.lv

www.knab.gov.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv