Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

Vācijas sociālo un rehabilitācijas centru vadītāji un darbinieki apmeklēja NVA Rīgas reģionālo filiāli

 

No 14. līdz 18. maijam Latvijā viesojās Vācijas sociālo un rehabilitācijas centru vadītāju un darbinieku delegācija. Divpadsmit Vācijas speciālisti, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar atbalsta sniegšanu personām ar invaliditāti, Latviju apmeklēja Hesenes arodbiedrības DGB-Bildungswerk Hessen rīkotā mācību (tālākizglītības) brauciena ietvaros, mācību nedēļas nosaukums - "Integrācija un iekļaušana - kā ar to veicas Latvijā?".

Vizītes pirmajā dienā viesi apmeklēja Labklājības ministriju, bet 15.maijā devās uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rīgas reģionālo filiāli, kur tikās ar filiāles vadītāju Ievu Haheli, NVA Pakalpojumu departamenta ekspertēm Jeļenu Šaiteri un Baibu Ozeri, lai iepazītos ar NVA pieredzi, pakalpojumiem, mērķiem un uzdevumiem personu ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanā.

 

  

 

Vācijas delegācijas sastāvā bija speciālisti, kuru darbs ir saistīts ar dažāda veida atbalsta sniegšanu personām ar invaliditāti - sociālo dienestu centru vadība, bērnu ar īpašām vajadzībām audzināšana, palīdzība cilvēkiem, kuriem ir garīga rakstura traucējumi, konsultēšana nodarbinātības jautājumos, evaņģēliskas baznīcas garīga rakstura atbalsts. Vācijas delegācijas pārstāvjus īpaši ieinteresēja NVA pieredze subsidēto darba vietu izveidē bezdarbniekiem ar invaliditāti un labās prakses piemēri, kas liecina par cilvēku ar dažādām invaliditātēm iespējām vietējā darba tirgū. Viesus interesēja arī dažādi NVA īstenotie atbalsta pasākumi, tostarp surdotulka un ergoterapeita pakalpojumi, karjeras konsultācijas, atbalsts reģionālajai mobilitātei.

Vienam no delegācijas dalībniekiem ir kustību traucējumi, viņš pārvietojas ratiņkrēslā un dalījās savos iespaidos par Rīgā novēroto vides pieejamību personām ar invaliditāti: "Esmu patīkami pārsteigts, situācija ir laba un lielu starpgadījumu man nebija, bet mazie ikdienā gadās arī Vācijā".

Tikšanās notika ļoti pozitīvā gaisotnē, delegācijas dalībnieki saņēma atbildes uz visiem viņus interesējošiem jautājumiem, bet apspriedes noslēgumā teica pateicības vārdus NVA pārstāvjiem par prezentācijām, informāciju un jauko attieksmi. Viesi izteica velmi arī turpmāk sadarboties ar NVA, lai dalītos pieredzē par abām valstīm aktuālajiem jautājumiem cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanā.

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRSatkrapies.lv

www.knab.gov.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv