Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

NVA aicina darba devējus pieteikties dalībai pasākumā Apmācība pie darba devēja

 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus visā Latvijā – komersantus, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumus (izņemot izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana, ārstniecības iestādes un politiskās partijas) pieteikties dalībai 2011.gadā pasākumā „Apmācība pie darba devēja tam vajadzīgā speciālista sagatavošanai”, sazinoties ar NVA filiāli savā administratīvajā teritorijā. Pasākums tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā projekta „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā – 2” ietvaros.

Apmācība pie darba devēja ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas darba devējam pašam ļauj sagatavot vajadzīgo speciālistu, kura profesionālajai darbībai nav nepieciešams valsts atzīts izglītības dokuments vai ja apmācāmais bezdarbnieks ir zaudējis kādreiz iegūtās darba iemaņas un profesionālas prasmes. Darba devējs ir jānodrošina katram praktiskajā apmācībā iesaistītajam bezdarbniekam kvalificēts darba vadītājs, kas ir ieguvis izglītību vai ne mazāk kā divus gadus ilgu darba pieredzi profesijā, kurā tiek veikta bezdarbnieka apmācība.

Apmācība pie darba devēja ietver darba iemaņu un profesionālo prasmju atjaunošanu, kas ilgst ne vairāk kā trīs mēnešus, kā arī jaunas profesijas apguvi, kuras kopējais ilgums nepārsniedz sešus mēnešus. Praktiskās apmācības laikā darba devējs sniedz bezdarbniekiem nepieciešamās pamatzināšanas par veicamajiem darba pienākumiem, prasībām, kā arī nodrošina praktisku atbalstu darba iemaņu un profesionālo prasmju ieguvē, nostiprināšanā vai atjaunošanā atbilstoši apmācības plānam.

NVA piešķir dotāciju 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas praktiskajā apmācībā iesaistīto bezdarbnieku darba vadītāju ikmēneša darba algai. Praktiskajā apmācībā iesaistītajiem bezdarbniekiem NVA nodrošina ikmēneša stipendiju līdz 70 Ls, kas tiek izmaksāta, ņemot vērā apmācību dienu skaitu attiecīgajā mēnesī. Tiek segti arī normatīvajos aktos paredzēto bezdarbnieku veselības obligāto pārbaužu izdevumi. NVA finansē Praktiskās apmācības izdevumus, tai skaitā darba devēja piesaistīto ekspertu un mācībspēku izmaksas. Savukārt materiāli tehniskā nodrošinājuma iegāde un tā uzturēšana dotēta netiek.

Praktisko apmācību pie darba devēja organizē, ja darba devējs uzņemas saistības pēc apmācības beigšanas pieņemt bezdarbnieku darbā un nodarbināt attiecīgajā profesijā ne mazāk kā sešus mēnešus, slēdzot ar NVA divpusēju līgumu par praktiskās apmācības īstenošanu un bezdarbnieka nodarbināšanu.

Detalizētāka informācija darba devējiem atrodama NVA mājas lapas (www.nva.gov.lv ) sadaļā DARBA DEVĒJIEM --> Praktiskā apmācība (pie darba devēja) .

 
Sagatavoja:
Informācijas nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744
Aplūkot e-pastu

Aplūkot e-pastu


< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv