Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Aicinām darba devējus ar NVA atbalstu apmācīt vajadzīgos speciālistus

 
 
 
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus sagatavot sev nepieciešamos darbiniekus ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansiālu atbalstu, piedaloties NVA pilotprojektā „Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs”.

Praktiskā apmācība tiek organizēta četrās valstī noteiktajās prioritārajās nozarēs: apstrādes rūpniecībā, transportā un loģistikā, tūrismā, informācijas un komunikāciju tehnoloģijās. No bezdarbnieku vidus tiek atlasīti piemērotie kandidāti, kurus darba devējs atbilstoši sava uzņēmuma specifikai un prasībām apmāca un nodarbina. Darba devējs iegūst apmācītu darbinieku, savukārt bezdarbnieks – pieprasītu profesiju un darbu.

Praktisko apmācību prioritārajās nozarēs var īstenot komersanti, izņemot izglītības un ārstniecības iestādes, pašnodarbinātie, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas. Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs ilgst vienu mēnesi. To organizē, ja darba devējs nodibina darba tiesiskās attiecības ar vismaz 5 bezdarbniekiem. Darba devējam pēc apmācībām ne mazāk kā 6 mēnešus jānodarbina vismaz divi no apmācītajiem bezdarbniekiem.

Darba devēji Daugavpilī, Liepājā, Madonā un Rīgā jau ir izmantojuši šo iespēju un pieteikuši 185 speciālistu praktisko apmācību, 21 bezdarbnieks jau mācās, apgūstot kravas automobiļa vadītāja, ekspeditora, apdares darbu strādnieka, pārtikas pārstrādes strādnieka un citas profesijas.

Bezdarbniekus apmāca no jauna izveidotās darba vietās, vai darba vietās, kurās vismaz 4 mēnešus pirms bezdarbnieka apmācību uzsākšanas nav tikusi nodarbināta neviena cita persona. Pēc praktiskās apmācības pabeigšanas darba devējs, iemācot bezdarbnieku patstāvīgi veikt attiecīgos profesionālos pienākumus un pamatuzdevumus, izsniedz apliecinājumu par bezdarbnieka dalību apmācībās.

NVA darba devējam finansē:
  • apmācības īstenošanu: ne vairāk kā 200 latus ekspertu vai darba vadītāju pakalpojumiem par viena bezdarbnieka apmācību;
  • dotāciju: līdz 800 latiem par katru bezdarbnieku, kuru darba devējs pēc apmācībām 6 mēnešus nodarbinās pilnu darba laiku;
  • līdz 20 latiem par viena bezdarbnieka obligātās veselības pārbaudes veikšanu.

Nepieciešamības gadījumā NVA apmaksā surdotulka, ergoterapeita  un asistenta pakalpojumus Praktiskajā apmācībā prioritārajās nozarēs iesaistītajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti.

Pieteikt nepieciešamo darbinieku praktisko apmācību var jebkurā NVA filiālē visā Latvijā.

Kas jādara darba devējam, lai piedalītos pasākumā:
  • Jāaizpilda NVA mājaslapā ievietotā pieteikuma veidlapa.
  • Aizpildītais pieteikums jāiesniedz vai jānosūta pa pastu NVA filiālei, kuras administratīvajā teritorijā plānots veidot darba vietu.


Detalizētāka informācija par Praktisko apmācību prioritārajās nozarēs ir publicēta NVA mājas lapā: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=53&txt=3242&from=0.

Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs tiek organizēta ESF projekta „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā – 2” ietvaros.

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744

Aplūkot e-pastu
border="0" src="/docs/25_5256500b2c8f44.08057189.jpg"> 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv