Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

DARBA VIETA JAUNIETIM

 
 
 
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ
Aktīvais nodarbinātības pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" ietvaros.

 

No 2014.gada 1.janvāra nenotiek jauniešu iesaiste aktivitātē.

 

Projekta mērķis:

  • integrēt jaunieti bezdarbnieku (vecumā no 18 līdz 24 gadiem) darba tirgū, vienlaikus veicinot pastāvīgas darba vietas izveidi un jauniešu pastāvīgu nodarbinātību.

Kas var piedalīties pasākumā?
  • Komersanti (izņemot izglītības un ārstniecības iestādes),
  • Pašnodarbinātie,
  • Biedrības vai nodibinājumi (izņemot politiskās partijas).

Dalībnieku iesaistes ilgums aktivitātē:
  • 9 mēneši.


Kāds ir iesaistītā jaunieša ieguvums?
Jaunietis - bezdarbnieks, strādājot pie darba devēja un atrodoties viņa uzraudzībā, attīsta darba iemaņas un prasmes, iegūst darba pieredzi. Katru mēnesi tiek maksāta darba alga, kas nevar būt mazāka par valstī noteikto minimālo algu - 200 Ls mēnesī, par kuru darba devējs veic visas valstī noteiktās nodokļu iemaksas. Darba vieta jaunietim netiek organizēta nekvalificētos un mazkvalificētos darbos, piemēram, sētnieku, apkopēju un citos līdzīgos darbos.

 

Darba devējs nodrošina no jauna izveidotu darba vietu.Tas nozīmē, ka šī darba vieta ir izveidota no jauna speciāli dalībai šajā aktivitātē, vai arī šī darba vieta ir vakanta  vismaz 4 mēnešus pirms aktivitātes uzsākšanas.   

 

Kāds ir darba devēja ieguvums?

  • Darba devēji saņem dotāciju jaunieša - bezdarbnieka algai -100 Ls (EUR 142,29) mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti – 150 Ls (EUR 213,43)) pirmo sešu mēnešu laikā un 50 latus (EUR 71,14) mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti – 100 Ls (EUR 142,29)) pēdējo trīs mēnešu laikā proporcionāli nostrādātajam laikam. Darba devējam jaunieša - bezdarbnieka darba algai ir jānodrošina papildu finansējums, jo darba samaksa nevar būt zemāka par valstī noteiktās minimālās algas apmēru.
  • Darba devējs saņem dotāciju 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas darba vadītāja atalgojumam, ja pie darba devēja būs nodarbināti pieci jaunieši - bezdarbnieki. Attiecīgi par katra jaunieša darba vadīšanu darba vadītājs saņem vienu piekto daļu no minētās darba algas dotācijas apmēra.
  • Finanšu līdzekļi darba devējam par izdevumiem par veselības pārbaužu veikšanu, kas paredzētas normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm.
  • Ir paredzēti finanšu līdzekļi (līdz 500 Ls (EUR 711,44)) darba devējam par darba vietas pielāgojumu veikšanu tiem jauniešiem, kuriem ir invaliditāte, un pielāgojumu nepieciešamību apstiprinājis ergoterapeits.

Pasākumā kā darba devēji nevar piedalīties valsts un pašvaldību iestādes.

 

Pieteikums:

 


Par jauniešu bezdarbu un NVA pakalpojumiem jauniešiem bezdarbniekiem. Skatiet video!
© Sižets no TV3 raidījuma "Bez Tabu", 21.03.2012


uz  augšu

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRSPēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv