Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

"Plašākas iespējas klientiem - arī Andra nopelns!"

 

 

- Andris Vītols strādā pie mums jau desmit gadus un noteikti turpinās strādāt, - pārliecinoši saka Gulbenes novada bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne, - jo viņa darbs ļoti pozitīvi ietekmējis bibliotēkas darba rezultātus.

Bet sākās viss ar to, ka mūsu bibliotēkas interneta lasītava bija palikusi bez darbinieka. Tad man radās doma par subsidēto darba vietu cilvēkam ar invaliditāti un es devos uz Nodarbinātības valsts aģentūru.

 

Bezdarbnieks, kurš atnāca uz darba interviju, Antrai uzreiz šķita piemērots: bija iemaņas darbā ar datoru (ar NVA atbalstu pabeidzis apmācības datorzinībās), komunikabls un ļoti motivēts strādāt ar bibliotēkas klientiem.

 

- Es labi atceros pirmās tikšanās ar manu topošo direktori, - stāsta Andris, - viņas atbalsts un laipnība palīdzēja man justies droši. Sarunas beigās viņa uzmundrinoši uzsmaidīja, un es sapratu, ka viss būs labi.

 

Ceļš līdz jauna darbinieka darba vides nodrošināšanai nebija viegls, bet tas bija tā vērts, jo rezultātā tika nodrošināti darba apstākļi "tuvu ideālam" (Andra vērtējums) ne tikai pašam darbiniekam, bet arī bibliotēkas klientiem. Ar pašvaldības un uzņēmēju finansiālu atbalstu tika izveidota uzbrauktuve, pārveidota sanitārā telpa, veikts visa pirmā stāva remonts, kur atrodas bibliotēka un informācijas centrs; ar NVA atbalstu tika iegādāts īpašs darba galds (izturīgāks un augstāks). Tā kā cilvēkiem ar kustību traucējumiem raksturīga arī izteikta ķermeņa temperatūras maiņas, ar laiku tika iegādāts arī kondicionieris.
Redzot, ka arvien vairāk bibliotēku apmeklē cilvēki ar īpašām vajadzībām, tika ieviests arī jauns pakalpojums - grāmatu piegāde mājās. Bet lasītavas telpa joprojām ir ļoti pieprasīta bibliotēkas klientu vidū, jo šeit viņi var saņemt kvalificētu palīdzību gan vajadzīgas informācijas atrašanā, gan dokumentu kopēšanā, skenēšanā utt.


Andrim ir arī pastāvīgi klienti, kuri nāk pēc palīdzības un laba padoma tieši pie viņa. Gadās, ka cilvēks ienāk pastāstīt, kā viņam gājis ceļojumā, kuram sagatavojies ar Andra atbalstu . Andrim palikusi atmiņā kādas meitenes uz papīra lapiņas uzrakstīta zīmīte, ko viņš atradis vēlāk: "Liels paldies Tev, ka palīdzēji! Jauku dienu!"

 

- Man, kā cilvēkam, kurš gandrīz desmit gadus bija pavadījis tikpat kā neizejot no mājām, tas ir ļoti svarīgi - sajust, ka esmu vajadzīgs. Šīs darbs motivē mani apgūt arvien jaunās zināšanas, izmantoju jebkuru iespēju mācīties - pilnveidot savas iemaņas darbā ar datoru un citu biroja tehniku, iepazīties ar psiholoģiskām niansēm saskarsmē ar klientiem u.c.

 

- Andris ļoti labi iejuties kolektīvā un pilnīgi apguvis savus darba pienākumus, - uzskata viņa kolēģe Vija Tašīņa. - Viņš ar prieku sniedz palīdzību klientiem, mums un mēs - viņam.


Andrim ir sastādīts ērts darba grafiks (viņam ir viena papildus brīvdiena), lai varētu atjaunot spēkus un atkal atgrieztos darbā - enerģiskam un strādāt gribošam.


< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv

www.knab.gov.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv