Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Kuldīgas
filiāle

 

2084-08-08


Novada mājas lapā:  

www.alsunga.lv 

 
Alsungas novads ir pašvaldība Kurzemē, 180 km no Rīgas, senajā suitu apvidū. Robežojas ar Kuldīgas novada Ēdoles un Gudenieku pagastiem, Pāvilostas novada Sakas pagastu un Ventspils novada Jūrkalnes un Ziru pagastiem. 
 

Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra un Centrālā statistikas pārvalde

 

Darba iespējas novadā

Ar Alsungas novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties ŠEIT.

2018. gadā līdz 30. jūlijam NVA Kuldīgas filiālē tika reģistrētas 609 brīvas darba vietas. Vairums no tām profesiju grupās kvalificēti strādnieki un amatnieki, vienkāršās profesijas, izstrādājumu un mašīnu operatori, pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki. No tām 80 – kokapstrādes iekārtu operatori 60 – kūdras ieguves palīgstrādnieki; 30 – vilcējautomobiļa vadītāji; 25 – apdrošināšanas konsultanti; 24 – ceļa būves palīgstrādnieki; 22 - pavāri. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē.


Ekonomika un uzņēmējdarbības vide
Alsungas novada pamatvērtība ir laimīgs, darbīgs un patriotiski noskaņots iedzīvotājs, kurš dzīvo, mācās, strādā, radoši izpaužas un aizvada savas vecumdienas novadā. Tas ir iedzīvotājs, kurš ir piederīgs novada identitātei un jūtas atbalstīts, kurš, pašaizliedzīgi darbojoties, sniedz ieguldījumu novada ekonomiskai attīstībai, spēcina tradīcijas un kopienas dzīvi, no paaudzes paaudzē nodod novada kultūrvidē saturisko mantojumu un suitu tradīcijas, ir orientēts uz ilgtspējīgu un videi draudzīgu ekonomisko saimniekošanu.

Alsungas novadā ir piemēroti laika apstākļi vēja enerģijas ieguvei, jau tagad darbojas vēja parks, kuram ir perspektīvas attīstīties. Salīdzinoši liels skaits novadā nodarbināto personu veic individuālo uzņēmējdarbību, tādēļ novadā ir salīdzinoši augstāks pašnodarbināto personu un individuālo komersantu skaits.

Alsungas novadā pārsvarā ir attīstīta mazā un vidējā uzņēmējdarbība.

Lielākie novada uzņēmumi ir SIA "MKM mežs", IK Mārcis Martinovs, SIA „Goldingen Invest”, SIA „V.B. Meža serviss”, SIA "VEIKSME", SIA "SJ BŪVE" , SIA "ALSUNGA", mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Mežsaimnieks", Alsungas pagasta zemnieku saimniecība "Ezernieki".
Uzņēmumi, kas darbojas Alsungas novadā un nodrošina darbavietas vietējiem iedzīvotājiem zivju kaulu miltu pārstrādes uzņēmums SIA „Venta FM”, SIA „Gabriēla” veikals „TOP”, SIA „Ausma plus” veikals „Kristīne”.
Nākotnē attīstāmās nozares Alsungas novadā ir purvu apguve un izmantošana, dārzkopība un augļkopība, šķeldas ražošana, kokapstrādes produkcijas ar augstu pievienoto vērtību ražošana un jaunu tūrisma formu attīstība. Uzņēmējdarbības izaugsmi kavē kvalificēta darbaspēka trūkums un ražojošo uzņēmumu nelielais skaits.

Vidējā bruto darba alga Alsungas novadā 2018.gada 1.ceturksni:
  • EUR 626 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 627 (Sabiedriskajā sektorā);
  • EUR 627 (Pašvaldības struktūrās);
  • Alsungas novadā nav privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

 

Sadzīves apstākļi

Alsungas novadā darbojas Alsungas vidusskola, pirmsskolas izglītības iestāde “Miķelītis” (uzņem bērnus no 1,5 gadu vecuma), Mūzikas un mākslas skola, pieejams plašs interešu izglītības klāsts vidusskolā un pašdarbības kolektīvi pieaugušajiem (dejas, folkloras, keramikas un amatierteātru jomās).


Alsungā darbojas divas ģimenes ārstu prakses, Sociālais dienests. Pieejams dušas un veļas mazgāšanas pakalpojums.
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem http://alsunga.lv/lv/aktuali/, t.sk. arī par biznesa attīstības iespējam novadā un atbalsta programmām.


Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējam novadā http://www.alsungasvidusskola.lv/, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju http://alsunga.lv/lv/saistosie_noteikumi_soc_dienests


25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv