ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
20.10.2018


NVA direktore informē Saeimu par skolēnu darbu vasaras brīvlaikā

Šā gada 13.maijā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica, NVA Karjeras pakalpojumu departamenta direktore Dita Lūka un Karjeras pakalpojumu departamenta Karjeras informācijas nodaļas speciāliste Una Igaune piedalījās LR Saeimas Nodarbinātības apakškomisijas un Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas kopīgā sēdē, lai informētu par skolēnu nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā.

Atšķirībā no iepriekšējās vasaras šogad NVA reģistrē un norīko darbam skolēnus no 15 gadu vecuma, savukārt 13 un 14 gadīgos bērnus ar NVA finansiālu atbalstu nodarbina pašvaldības un to iestādes un organizācijas, kas pieteikušas NVA darba vietas šīs vecuma grupas bērniem.

Saeimas deputāti atzinīgi novērtēja NVA darbu pasākuma organizēšanā un uzsvēra tā nozīmīgumu skolēnu karjeras veidošanas procesā. Deputāti ieteica veikt pētījumu sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Izglītības un zinātnes ministriju par pasākuma norisi, īpašu uzmanību pievēršot skolēnu viedokļiem un vēlmēm.