ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
18.06.2019


Ar Eiropas fondu atbalstu uzlabos Nodarbinātības valsts aģentūras pakalpojumu pieejamību

Lai padarītu klientiem pieejamākus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sniegtos nodarbinātības pakalpojumus, Labklājības ministrija (LM) ir atbalstījusi pirmo Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta ieviešanu. Līdz ar to tuvākajā laikā NVA slēgs līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta īstenošanu.

Projekta ietvaros NVA filiālēs paredzēts izveidot  datorizētu, brīvi pieejamu pašapkalpošanās staciju, kur jebkurš interesents varēs piekļūt apjomīgai datu bāzei. Pakalpojumu varēs izmantot jebkurš interesents - gan bezdarbnieks, gan cilvēks, kas vienkārši vēlas atrast labāku darbu. Līdzīgi darba informācijas punkti tiks veidoti arī ārpus NVA.

Tāpat NVA lielākajos apkalpošanas centros tiks ieviesta elektroniskā klientu uzskaites sistēma, lai optimizētu klientu plūsmu un cilvēkiem noslogotākajās stundās nebūtu jāstāv „dzīvajā rindā".

Lai uzlabotu klientu ērtības un telpu pieejamību, plānots rekonstruēt atsevišķas NVA filiāles. Tāpat paredzēts ieviest jaunus elektroniskos pakalpojumus, piemēram, reģistrēšanās bezdarbnieka un darba meklētāja statusam, pieteikšanās bezdarbnieku apmācībai.

NVA sniegto pakalpojumu pilnveidei LM ar ERAF atbalstu plāno ieguldīt gandrīz 3 miljonus latu. Līdz 85% no projekta izmaksām segs ERAF, bet pārējo - valsts budžets

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 21 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 93,4 miljonus latu no ESF un 11,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.


Informāciju sagatavoja:
Liene Zvereva,
LM Komunikācijas departamenta
sabiedrisko attiecību speciāliste
67021666, 26519920   
Liene.Zvereva@lm.gov.lv