ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
18.06.2019


NVA ziņos par Darba tirgus īstermiņa prognozēšanu un aktīvās nodarbinātības pasākumu efektivitāti

20. augustā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta direktore Inese Kalvāne piedalīsies  Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomes  sēdē, kur ziņos par Darba tirgus situācijas īstermiņa prognozēšanu un NVA īstenoto aktīvās nodarbinātības pasākumu efektivitāti. I.Kalvāne prezentēs NVA šā gada pirmajā pusē veiktās darba devēju aptauju par pieprasītākajām profesijām, uzņēmēju vēlmēm un prasībām nodarbinātības jomā. Aptaujas rezultāti   tika ņemti vērā veicot darba tirgus attīstības īstermiņa prognozi un organizējot NVA nodarbinātības pasākumus.
 Kā apliecināja pētījumi, pieprasītākās vakances 2008. gadā ir pārdevējs – 890; klientu apkalpošanas speciālists – 430; kasieris – 415; apsargs – 370.

Savukārt lielākais pieprasījums šogad tik prognozēts šādās nozarēs: vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība (auto, moto, sadzīves priekšmetu un aparatūras remonts); apstrādes rūpniecība; būvniecība; lauksaimniecība medniecība un mežsaimniecība.

Jāpiemin, ka sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), balstoties uz visaptverošas darba tirgus īstermiņa prognozēšanas rezultātiem izveidots profesiju sarakstu, kurās 2008. gadā tiek nodrošinātas bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas programmas.

 Savukārt šobrīd jau uzsākts darbs pie darba devēju aptaujas organizēšanas 2008. gada nogalē.