ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
24.06.2019


Lietuvas un Igaunijas nodarbinātības dienestu vadības vizīte Latvijā [+FOTO]

2008.gada 28. un 29.augustā pieredzes apmaiņas un sadarbības vizītē „Baltijas valstu nodarbinātības dienestu sadarbība darba tirgus attīstībai un EURES pakalpojumu efektīva integrēšana nodarbinātības dienestos” Latvijā ieradās 3 Igaunijas Darba tirgus pārvaldes (TTA) un 2 Lietuvas Darba biržas (LDB) pārstāvji, lai iepazītos ar situāciju Latvijas darba tirgū, kā arī apmainītos ar informāciju un pieredzi par EURES darbību visu trīs Baltijas valstu nodarbinātības dienestos.

28.augustā vizītes ietvaros Lietuvas un Igaunijas delegācijas apmeklēja Nodarbinātības valsts aģentūras pārvaldi (NVA), kur ārvalstu viesus uzņēma NVA direktore Baiba Paševica.
Vizīte tika uzsākta ar nodomu protokolu par divpusējo sadarbību parakstīšanu. Protokoli paredz NVA, Lietuvas un Igaunijas nodarbinātības dienestu turpmāku sadarbību, iekļaujot tajā darba pieredzes un informācijas apmaiņu par karjeras atbalsta politiku, karjeras pakalpojumu un citu preventīvo pasākumu īstenošanu, kā arī oficiāli uzsākot sadarbību starp NVA Rīgas reģionālo filiāli un TTA Tallinas departamentu.

NVA Starptautisko attiecību nodaļas vadītājs Māris Ginters klātesošos iepazīstināja ar NVA darbību, struktūru un pakalpojumiem. Visu trīs Baltijas valstu nodarbinātības dienestu EURES menedžeri sniedza informāciju par EURES līdzšinējo darbību kopš 2004.gada, sasniegumiem, problēmām un nākotnes plāniem un pasākumiem.

29.augustā Lietuvas un Igaunijas delegācijas viesojās NVA Liepājas filiālē. Filiāles vadītāja Dace Baumane iepazīstināja Lietuvas un Igaunijas kolēģus ar filiāles darbu, rezultātiem un sadarbību ar Liepājas pašvaldību. Savukārt NVA Kurzemes reģiona EURES konsultants Andris Segliņš sniedza informāciju par EURES darbību (aktivitātes, pasākumi, darba gadatirgi) Kurzemes reģionā.
Vizītes noslēgumā viesi un NVA pārstāvji apmeklēja Liepājas pašvaldības aģentūru „Nodarbinātības projekti”, kur iepazinās ar tās darbu. Šī pašvaldības aģentūra atrodas Liepājā, Karostas teritorijā, kur NVA plāno izveidot Darba informācijas punktu potenciālajiem klientiem.

Lietuvas Darba biržas delegācijas sastāvs:
  • LDB Starptautisko attiecību nodaļas vadītāja Monika Višņauskiene;
  • LDB EURES menedžere Agne Kunigoņīte.

Igaunijas Darba tirgus pārvaldes delegācijas sastāvs:
  • TTA ģenerāldirektore Tīna Ormisone;
  • TTA EURES menedžere Marta Traks;
  • TTA Sabiedrisko attiecību konsultants Erko Vanatalu.

Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji:
  • NVA direktore Baiba Paševica;
  • NVA Direktores vietniece nodarbinātības politikas jautājumos Vija Račinska;
  • NVA EURES menedžere Žanna Ribakova;
  • NVA departamentu direktori un nodaļu vadītāji.