ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.01.2019


NVA direktore B.Paševica informē Saeimu par skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma norisi

23.septembrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas deputātus informēja par NVA īstenotā nodarbinātības pasākuma vasaras brīvlaikā rezultātiem.

2008. gada vasarā kopumā valstī pasākuma ietvaros strādāja 11 222 skolēni (7543 skolēni vecumā no 15 gadiem un 3679 trīspadsmit un četrpadsmitgadīgie bērni, to skaitā173 skolēni ar īpašām vajadzībām). Salīdzinājumam: 2004. gadā ar NVA starpniecību bija nodarbināti 3225, 2005. – 9198, 2006. – 11552, 2007. – 7781 skolnieks.

Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā ir ļoti populārs ne tikai skolēnu, bet arī darba devēju vidū. 2008. gada vasarā darba devēji skolēniem bija pieteikuši 12 236 darba vietas.

Karjeras pakalpojumu departamenta (KPD) direktore Dita Lūka un KPD Karjeras informācijas nodaļas speciāliste Una Igaune Nodarbinātības apakškomisijai pamatoja arī pasākuma efektivitāti:

  • Skolēni lietderīgi pavada savu brīvo laiku (pavada mājās – 67%, internetā vai spēlējot datorspēles – 29%, 27% - strādājot).
  • Skolēni iemācās veidot likumīgas darba attiecības jau pašos pirmsākumos.
  • Skolēni patstāvīgi nopelna algu un iegūst dažādas prasmes un iemaņas, kas būs noderīgas turpmākajai darba dzīvei.
  • Skolēnu ieguldījums pašvaldības īpašumu labiekārtošanā veicina vēlmi saglabāt koptu apkārtni arī turpmāk.
  • Skolēniem veidojas izpratne par to, kas ir darbs (iemācās nevis vienkārši saņemt naudu, bet to nopelnīt strādājot).
  • Labs karjeras veidošanas sākums (daudzi skolēni pēc mācību beigšanas atgriežas patstāvīgā darbā tajā pat vietā, kur strādājuši vasaras brīvlaikā).
  • Drošs darbs (pirms dalības pasākumā tiek izvērtēts, vai darba devēja piedāvātā vieta atbilst darba drošības noteikumiem).


Saeimas deputāti atzīmēja skolēnu nodarbinātības pasākuma nozīmi un NVA ieguldījumu tā veiksmīgai realizācijai. Reģionus pārstāvošie deputāti vēlējās zināt, kādas viņu pārstāvēto rajonu un pilsētu pašvaldības un cik veiksmīgi bija iesaistījušās skolēnu nodarbinātības pasākumā.