ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
24.06.2018


Ceremonijā „Gada brīvprātīgais 2016” tiks godināti gada aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji

Īpašā ceremonijā tiks godināti un apbalvoti 2016. gada aktīvākie brīvprātīgie, kas veikuši ievērojamu darbu sabiedrības labā. Pasākumā, kas notiks starptautiskās brīvprātīgo dienas priekšvakarā, tik sveiktas arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības no visas Latvijas. Svinīgā ceremonija, kurā piedalīsies arī labklājības ministrs Jānis Reirs, notiks sestdien, 3. decembrī plkst. 16.00, Rīgas 2. Valsts ģimnāzijas telpās.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, nevalstisko organizāciju, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvis nominācijai “GADA BRĪVPRĀTĪGAIS 2016” visu oktobri varēja izvirzīt viņaprāt izcilākos kandidātus, kuriem 2016. gadā bijuši īpaši nopelni brīvprātīgā darba veikšanā vai atbalstīšanā. Tika saņemti ļoti daudz pieteikumu no visiem Latvijas reģioniem, visvairāk - no Daugavpils, Aizkraukles, Jelgavas un Rīgas.

Organizatoru izveidota žūrija pieteikumus izvērtēja vairākās kārtās. Žūrijā bija pārstāvētas Latvijas nevalstiskās organizācijas, kā arī vairākas pašvaldības un valsts iestādes. Vērtējot pieteikumus, eksperti ņēma vērā veiktā darba nozīmi sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē, iegūtās prasmes un to pielietojumu, brīvprātīgā darba apjomu vai regularitāti un citus faktorus. Īpaši aktīvi brīvprātīgie šogad darbojušies izglītības, sociālā darba, kultūras, sporta un citās jomās.

“Gada brīvprātīgais 2016” brīvprātīgo godināšanu organizē Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada fondu, Izglītības un zinātnes ministriju, Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Latvijas Jaunatnes padomi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru. Brīvprātīgo godināšana tiek rīkota, lai popularizētu brīvprātīgā darba ideju, veicinātu Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmētu dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgā darba kustībā.

Godināšanas laikā izcilākie brīvprātīgā darba veicēji tiks apbalvoti un saņems īpašo „Gada brīvprātīgais 2016” goda zīmi, bet draugi un atbalstītāji varēs priecāties par viņu veikumu, baudīt apbalvošanas ceremoniju un muzikālus priekšnesumus.

Pērn svinīgajā ceremonijā tika godināti titula “Gada brīvprātīgais 2015” ieguvēji - brīvprātīgie no Amatas un Auces novada, Brocēniem, Burtnieku novada, Dagdas, Dobeles, Liepājas, Madonas un Rīgas. Ieskats 2015. brīvprātīgo godināšanā skatāms šeit - https://www.youtube.com/playlist?list=PLZPlls4MJH2nitaWylVuUbvCf5ol0CzDQ.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Jurita Mikoviča, 26233948, info@brivpratigielv, http://www.brivpratigie.lv

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv