ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.05.2018


“Ēnu diena” NVA

"Ēnu dienas" ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Sabiedrisko attiecību nodaļā 15.februārī viesojās skolēni no Rīgas, Dobeles un Lādezera, viņi “ēnoja” NVA pilotprojekta „Brīvprātīgā darba informācijas sistēmas satura administrēšana” vadītāju Intu Teterovski. Jaunieši iepazinās ar NVA izveidoto brīvprātīgā darba informācijas sistēmu, Inta Teterovska darba pienākumiem un specifiku, brīvprātīgā darba vietni "brivpratigie.lv". Ints Teterovskis stāstīja jauniešiem par brīvprātīgā darba nozīmi un tā iespējām Latvijā. Jaunieši uzzināja, ka cilvēks, kas vēlas brīvprātīgi strādāt sabiedrības labā, jaunajā NVA informācijas sistēmā var sameklēt interesējošo nozari un e-vidē pieteikties brīvprātīgajam darbam kādā konkrētā NVO, pašvaldībā, projektā vai pasākumā.

 

Savukārt NVA Jelgavas filiālē “ēnoja” 8. klases skolnieces Elza un Amanda. Viņas iepazinās ar NVA Jelgavas filiāles darbu, apmeklēja katru filiāles kabinetu, vēroja, kā filiāles darbinieki ikdienā veic savus profesionālos pienākumus, interesējās par darba procesu un klientu apkalpošanas norisi. Visvairāk laika meitenes pavadīja kopā ar nodarbinātības organizatori, kuras pārziņā ir sadarbība ar darba devējiem. Elza un Amanda uzzināja, kā tiek organizēta sadarbība ar darba devējiem, reģistrētas vakances, rīkoti semināri uzņēmēju informēšanai par NVA aktuālo piedāvājumu un pakalpojumiem.

 

Ēnu diena ik gadu notiek daudzās pasaules valstīs, lai skolēni, klātienē vērojot dažādu institūciju un uzņēmumu darbību, varētu iepazīt dažādas profesijas un darba vidi. "Ēnu diena" ir karjeras izglītības akcija, kas palīdz jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum.