ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
20.07.2018


Labklājības ministrs un NVA direktore tikās ar Jelgavas darba devējiem

Piektdien, 7. aprīlī, labklājības ministrs Jānis Reirs un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone apmeklēja Jelgavu un Jelgavas novadu. Reģionālās vizītes laikā notika tikšanās ar Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada darba devējiem, kā arī apmeklēts uzņēmums "Dinex Latvia" Raubēnos, kas ražo izplūdes sistēmas un filtrus kravas mašīnām, autobusiem un industriālajiem spēkratiem.


Tiekoties ar uzņēmējiem, J.Reirs un E.Simsone apsprieda aktuālos nodarbinātības jautājumus, informēja par NVA piedāvātajiem pakalpojumiem un atbalsta pasākumiem darba devējiem, īpašu uzmanību pievēršot valsts līdzfinansētajam skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam, darba deveju pieteikšanās kuram jau ir sākusies.

J.Reirs aicināja darba devējus aktīvi iesaistīties skolēnu nodarbināšanā vasaras brīvlaikā. Ministrs uzsvēra, ka, piedāvājot skolēniem darba iespējas vasarā, darba devēji veic sociāli nozīmīgu ieguldījumu - viņi palīdz jauniešiem savlaicīgi, jau skolas gados, sagatavoties darba tirgum un veidot praktisku izpratni par darba vidi un profesijām. Ministrs teica, ka ļoti svarīgi ir piesaistīt jauniešus Latvijas darba tirgum, lai viņi, darba gaitas izsākot, paliktu strādāt Latvijā, nevis dotos darba meklējumos ārpus valsts. Nodarbinot skolēnus vasaras brīvlaikā, uzņēmēji parāda, ka viņiem rūp Latvijas jaunieši un viņu nākotne.

 

Ministrs ir saņēmis ļoti pozitīvas atsauksmes no darba devējiem, kuri jau ir piedalījušies NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, labas atsauksmes saņemtas arī no skolēniem un viņu vecākiem. Daudzi darba devēji, kas piedāvā skolēniem darbu vasarā, dara to atkārtoti, jo pārliecinājušies, ka tā ir iespēja ne vien iegūt motivētu un centīgu darbinieku vasaras mēnešos, bet arī iespēja izaudzināt savam uzņēmumam noderīgus darbiniekus nākotnē. Pirmā darba pieredze ir ļoti nozīmīga ikvienam, tas ir ceļa sākums uz turpmākās profesionālās karjeras izveidi.

 

Notika arī diskusija, kuras laikā labklājības ministrs un NVA direktore ar darba devējiem apsprieda līdzšinējo sadarbību NVA nodarbinātības pasākumu īstenošanā, kā arī darba devēji izteica savus ierosinājumus sadarbības pilnveidošanai.