ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.05.2018


“Livonijas darba gadatirgus 2017” pulcējis ap 1000 interesentu

2017.gada 27.aprīlī Dienvidigaunijas pilsētā Valga norisinājās Igaunijas nodarbinātības dienesta Valgas nodaļas un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valkas filiāles organizētais “Livonijas darba gadatirgus 2017”, kas pulcēja apmēram tūkstoti interesentu. Valgā, Valkā un tuvākajā pierobežas teritorijā dzīvojošie darba meklētāji šajā Latvijas un Igaunijas pārrobežu sadarbības pasākumā varēja vienuviet klātienē tikties ar darba devējiem, kā arī ar valsts institūciju speciālistiem nodarbinātības, darba drošības un sociālās aizsardzības jomā.

 

 
 

“Livonijas darba gadatirgus 2017” tiek rīkots jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad izstādē darbojās 37 darba devēju informatīvie stendi. Igaunijas un Latvijas darba devēji ne vien piedāvāja darba meklētājiem vakances un veica pirmās darba intervijas ar potenciālajiem darbiniekiem, bet arī prezentēja un popularizēja savus uzņēmumus. Latviju “Livonijas darba gadatirgū 2017” pārstāvēja tādi uzņēmēji kā “Valmieras stikla šķiedra”, “Valkas meliorācija”, “Mego”, “DGR Solutions”, „efn Nord”, “K”, “Alisanda Plus ltd”.

 

        

 

NVA Valkas filiāles darbinieki pasākuma apmeklētājus un dalībniekus informēja par reģistrētajām brīvajām darba vietām un pakalpojumiem gan bezdarbniekiem un darba meklētājiem, gan darba devējiem. Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES konsultanti interesentiem stāstīja par darba mobilitāti, pārrobežu sadarbību, nodarbinātības un izglītības iespējām Latvijā, Igaunijā un citviet Eiropas Savienībā. Daudzi interesenti, vēloties pēc iespējas ātrāk iekļauties darba tirgū, bija jau iepriekš noformulējuši savus jautājumus. Viņi vēlējās noskaidrot precīzu informāciju par vakancēm, darba iespējām, darba vidi un apstākļiem, lai pārliecinātos, ka darba attiecības ar iespējamo darba devēju būs drošas un tiesiskas. NVA Valkas filiāle darba gadatirgus apmeklētājiem bija sarūpējusi arī informatīvos materiālus – reģistrēto vakanto darba vietu sarakstu, NVA aktīvo nodarbinātības pasākumu aprakstus, bukletus par dzīvi un darba apstākļiem Latvijā, kontaktinformāciju u.c. Informāciju un konsultācijas NVA Valkas filiāles stendā kopumā saņēma aptuveni 200 apmeklētāji.

 

       

“Livonijas darba gadatirgū 2017” darbojās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Valkas klientu apkalpošanas centra, Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas un citu Latvijas valsts institūciju stendi.