ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.05.2018


Darba devēju un darba meklētāju satikšanās Cēsīs

 

Vairāk nekā 300 interesentu apmeklēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkoto Vakanču gadatirgu Cēsīs, kurā brīvās darba vietas savos uzņēmumos piedāvāja 26 darba devēji.

 

Atklājot pasākumu Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, NVA direktore Evita Simsone teica: “Mēs esam tā valsts iestāde, kas sekmē darba meklētāju un darba devēju satikšanos. Vakanču gadatirgus ir tā vieta, kur šī satikšanās notiek nepastarpināti, klātienē, kur darba meklētājiem ir iespēja uzrunāt un atrast savu darba devēju, bet darba devējam – savu darbinieku. Mūsu uzkrātā pieredze liecina, ka šādi pasākumi ir ļoti pieprasīti un svarīgi gan tiem, kas meklē darbu, gan tiem, kas to piedāvā. Cēsis man ir īpaša pilsēta. Gandrīz 11 gadus esmu vadījusi NVA Cēsu filiāli. Arī Cēsīs, tāpat kā visā valstī, bezdarba līmenis samazinās: salīdzinājumā ar 2016.gada 30.aprīli bezdarbnieku skaits NVA Cēsu filiāles apkalpošanas teritorijā ir samazinājies par vairāk nekā 11%. Šī gada četros mēnešos darba devēji NVA Cēsu filiālē bija piereģistrējuši 309 brīvās darba vietas: salīdzinājumā ar 2016.gada četriem mēnešiem reģistrēto vakanču skaits Cēsu filiālē pieaudzis par 28%.”

 

Vakanču gadatirgi visos Latvijas reģionos tiek organizēti jau ceturto gadu, lai darba meklētājiem palīdzētu atrast darbu, bet darba devējiem – vajadzīgos darbiniekus. 2017.gadā Vakanču gadatirgi, izstādes un akcijas “Atrodi savu darba devēju” jau notika Bauskā, Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Preiļos un Talsos, savukārt Valgā norisinājās “Livonijas darba gadatirgus 2017”, kas kopā pulcēja darba meklētājus un darba devējus no Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas.

 

Šogad NVA rīkos vēl trīs vakanču gadatirgus: 25.maijā darba meklētāju un darba devēju satikšanās vieta būs Rīgā, laukumā pie Kongresu nama (K.Valdemāra ielā 5, Rīgā), bet divi Vakanču gadatirgi notiks rudenī: 12.septembrī NVA organizēs Vakanču gadatirgu Jelgavā, bet 27.oktobrī - Rēzeknē. Visi Vakanču gadatirgi darbosies no plkst. 10.00 līdz 13.00.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NVA Vakanču gadatirgi gan darba devējiem, gan darba meklētājiem ir bez maksas!