ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
20.01.2019


Reirs piedalās augsta līmeņa konferencē „Darba nākotne”

 

 

 

 

 


Trešdien, 13. septembrī, labklājības ministrs Jānis Reirs un Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone piedalījās Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros notiekošajā augsta līmeņa konferencē "Darba nākotne" par pārmaiņām un e-risinājumiem nodarbinātības, sociālās drošības un prasmju attīstības jomā.

 

“Latvijā e-risinājumi ir valdības politikas un sabiedrisko pakalpojumu neatņemama sastāvdaļa, un tie ir īpaši svarīgi darba apstākļu un sociālās drošības jomā. Mums jābūt atvērtiem novatoriskiem risinājumiem šajā jomā, it īpaši tāpēc, ka e-risinājumi ir tieši saistīti ar nākotnes darba iespējām”, uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

Konference pulcē sociālos partnerus, politikas veidotājus, akadēmisko aprindu pārstāvjus un citus ekspertus, lai vērstu uzmanību stratēģiskajai pieejai izmantot iespējas, ko piedāvā digitalizācija, automatizācija, un gatavībai veidot un organizēt darbu tā, lai tas sniegtu vislielāko labumu darbiniekiem, darba devējiem un sabiedrībai kopumā. Svarīgi apzināties, kā cilvēki strādās nākotnē, kā tehnoloģiskie sasniegumi un mainīgā ekonomiskā situācija ietekmēs darba kvalitāti un kvantitāti. Liels uzsvars pasākumā ir uz e-risinājumiem un darbinieku prasmju attīstību šajā jomā. Konferences ietvaros aplūkota arī darba apstākļu un sociālās drošības aktualitāte mūsdienās.


Informāciju sagatavoja:
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv