ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
11.12.2018


Ceremonijā „Gada brīvprātīgais 2017” tiks godināti gada aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji


Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, īpašā ceremonijā tiks godināti un apbalvoti 2017. gada aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības no visas Latvijas. Svinīgā ceremonija, kurā piedalīsies arī labklājības ministrs Jānis Reirs un Nodarbinātības valsts aģentūras direktores vietniece Aiga Balode, norisināsies sestdien, 2. decembrī plkst. 12.30, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Rīgā.

Oktobrī ikviens Latvijas iedzīvotājs, nevalstisko organizāciju, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvis nominācijai “Gada brīvprātīgais 2017” varēja izvirzīt viņaprāt izcilākos kandidātus, kuriem 2017. gadā bijuši īpaši nopelni brīvprātīgā darba veikšanā vai atbalstīšanā. Tika saņemts ļoti daudz pieteikumu no visiem Latvijas reģioniem, visvairāk - no Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Talsiem un Rīgas.

Organizatoru izveidota žūrija, kurā bija pārstāvētas nevalstiskās organizācijas, kā arī vairākas pašvaldības un valsts iestādes, pieteikumus izvērtēja vairākās kārtās. Eksperti vērtēšanā ņēma vērā veiktā darba nozīmi sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē, iegūtās prasmes un to pielietojumu, brīvprātīgā darba apjomu vai regularitāti un citus faktorus. Īpaši aktīvi brīvprātīgie šogad darbojušies izglītības, sociālā darba, kultūras, sporta un citās jomās.

Godināšanas pasākumu “Gada brīvprātīgais 2017” organizē Nodarbinātības valsts aģentūra, Valmieras novada fonds, Izglītības un zinātnes ministrija, Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvalde, Daugavpils pilsētas domes Sporta un Jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Jaunatnes padome un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

 

Brīvprātīgo godināšana tiek rīkota, lai popularizētu brīvprātīgo darbu visā Latvijā, veicinātu Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgā darba kustībā. Labākiem brīvprātīgā darba veicēji tiks apbalvoti un saņems īpašo „Gada brīvprātīgais 2017” goda zīmi. Ieeja ar ielūgumiem.

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt godināšanas ceremoniju, aicinām pieteikties līdz 1. decembra plkst. 16.00 pa tālruni 26233948, e-pastā - info@brivpratigie.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:
Jurita Mikoviča, NVA Sabiedrisko attiecību nodaļa, 26233948, jurita.mikovica@nva.gov.lv
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv