ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
26.03.2019


NVA Liepājas filiālē viesojās ERASMUS jauniešu apmaiņas projekta dalībnieki

2018. gada 12. martā NVA Liepājas filiālē viesojās 37 jaunieši no Latvijas, Polijas, Ukrainas, Serbijas, Grieķijas, Čehijas, Moldovas un Itālijas, kuri Liepājā uzturējās Eiropas Savienības (ES) programmas ERASMUS jauniešu apmaiņas projekta ietvaros.

 

NVA īstenotā ES fondu (ESF) projekta “Jauniešu garantijas” karjeras konsultante Aira Klampe ārvalstu jauniešiem stāstīja par NVA darbību un pakalpojumiem. ERASMUS jauniešu apmaiņas projekta dalībniekus interesēja gan ESF projekta “Jauniešu garantijas” aktivitātes jauniešu nodarbinātības veicināšanā Liepājā un Latvijā kopumā, gan izglītības, nodarbinātības un brīvā laika pavadīšanas iespējas Liepājas pilsētā. Jaunieši iepazinās arī ar NVA tīmekļa vietnē angļu valodā pieejamo informāciju par ESF projektu “Jauniešu garantijas”, noskatījās projekta videoklipu, pārrunāja veiksmes stāstus. Vairāki jaunieši uzdeva jautājumus par darba iespējām Liepājā, kā arī vēlējās uzzināt vairāk par to, kā notiek individuālās karjeras konsultācijas. Tika apspriesti arī CV veidošanas aspekti, jo jaunieši vēlējās salīdzināt viņu valstīs esošo praksi ar darba devēju prasībām Latvijā. NVA Liepājas filiāles viesi stāstīja par situāciju viņu pārstāvētajās valstīs, tostarp par darba tirgū nepieciešamākajām svešvalodām un izglītības nozīmi karjeras izaugsmē.

 

Tikšanās organizatori - "Reģionālās attīstības un sociālo iniciatīvu organizācija "Perspektīva"". ERASMUS jauniešu apmaiņas projekta dalībnieki Liepājā uzturējās no 6. līdz 14. martam, kopā ar organizatoriem viņi bija apmeklējuši Liepājas pilsētas domi, Liepājas Universitāti, muzeju, Karostu u.c.