ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
20.05.2019


LM aicina uz preses konferenci par finanšu pratības apmācības moduli

 

 

 

 

 

 

 

Labklājības ministrija trešdien, 28. martā, plkst.11.00 Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), K.Valdemāra ielā 38 k-1, rīko preses konferenci par NVA izstrādāto elektronisko apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”.

Preses konferencē piedalīsies labklājības ministrs Jānis Reirs, NVA direktore Evita Simsone un sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Jauns NVA tiešsaistes pakalpojums – interaktīvais elektroniskās apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” sniedz zināšanas par valsts un sociālo budžetu, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbošanos, nodokļu nozīmi un to ietekmi uz sociālo garantiju saņemšanas iespējām, to skaitā uz bezdarbnieka pabalsta un vecuma pensijas apmēru. Jauns elastīgas e-apmācības rīks būs pieejams NVA tīmekļvietnē, sniedzot bezdarbniekiem un darba meklētājiem iespēju apgūt finanšu pratību attālināti, bez nepieciešamības klātienē apmeklēt NVA.

 

Līdz šim NVA bezdarbniekiem un darba meklētājiem Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu ietvaros piedāvāja klātienes seminārus par finanšu pratības jautājumiem, tostarp «Ilgstoša bezdarba ietekme uz konkurētspēju darba tirgū un valsts garantētās pensijas apmēru» un «Mājsaimniecības un ģimenes budžeta plānošana, informācija par uzkrājumu veidošanu».

Elektroniskās apmācības moduļa “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas, mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli un dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Elektroniskās apmācības modulis izstrādāts Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:

Labklājības ministrija