ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
24.03.2019


NVA karjeras konsultanti piedalījās RISEBA Karjeras dienā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) 20. aprīlī piedalījās Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA organizētajā Karjeras dienas izstādē, kas norisinājās RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.

 

Pakalpojuma departamenta Darba meklēšanas atbalsta nodaļas eksperte Anastasija Maulvurfa un Rīgas reģionālās filiāles karjeras konsultante Inese Markēviča NVA stenda apmeklētājiem sniedza individuālās karjeras konsultācijas un informēja interesentus par NVA e-pakalpojumiem, CV un vakanču portālu, karjeras pakalpojumiem un citiem ar nodarbinātību un karjeras izaugsmi saistītajiem jautājumiem.

 

RISEBA Karjeras dienas apmeklētājus visvairāk interesēja NVA e-pakalpojumi un karjeras testu izpildīšanas iespējas tiešsaistē, NVA reģistrēto brīvo darba vietu piedāvājums, NVA atbalsts darba meklēšanā un pakalpojumi tiem darba ņēmējiem, kuri atgriežas Latvijā no ārvalstīm, kā arī jautājumi, kas skar bezdarbnieka statusa iegūšanu. Individuālajās konsultācijās NVA karjeras konsultanti veica profesionālās piemērotības noteikšanu, palīdzēja CV un motivācijas vēstules sagatavošanā un darba meklēšanas jautājumos.

 

Uzziņa: 2018.gada aprīļa sākumā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē bija 64631 reģistrēts bezdarbnieks, 45% reģistrēto bezdarbnieku ir salīdzinoši zems izglītības līmenis – viņiem ir vispārēja vidējā, pamata izglītība, vai nav pat pamatizglītības. Aprīļa sākumā NVA bija reģistrēti 4 239 jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, jeb 6,6 % no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. Mūsdienīgs jaunietis nevar sūdzēties par informācijas trūkumu, tomēr grūtības izraisa tieši viņam atbilstošas informācijas atlase un iekļaušana sistēmā, kas palīdzētu veidot turpmāko karjeru un dzīvi. Atbalstu var sniegt NVA karjeras konsultants. Labāk izzināt sevi var arī izpildot testus NVA mājaslapas sadaļā „Karjera”.