ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
16.10.2019


Valsts pārvalde un uzņēmēji tiksies futbola laukumā kopīgā cīņā pret administratīvo slogu

 

Ar Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu tiesneša kreklā un Anatoliju Kreipānu pie komentētāja pults trešdien, 6. jūnijā, plkst. 11.00 Rīgas 49. vidusskolas stadionā tiks dots starta signāls valsts pārvaldes iestāžu un uzņēmēju draudzības spēlei futbolā.
“Piespēlē vienreiz, trāpi vienmēr!” Ar šādu devīzi Valsts kanceleja aicina spēlēt futbolu un diskutēt par sloga mazināšanas iespējām iestāžu un uzņēmumu ikdienā.


Administratīvā sloga mazināšana ir ilgtermiņa uzdevums, ar kā palīdzību šogad Valsts kanceleja mēģinās samazināt neefektīvu valsts iestāžu darbu. Nereti valsts pārvaldei nākas uzklausīt pārmetumus, ka iestādes no iedzīvotājiem pieprasa informāciju, kas jau ir to rīcībā. Tāpēc ar kampaņas palīdzību vēlamies apzināt tos gadījumus, kad netiek ievērots princips “iesniedz vienreiz”. Soli pa solim atrisinot šādus gadījumus, valsts pārvalde kļūs pieejamāka uzņēmējiem, ekonomēs iedzīvotāju laiku un attīstīs sistemātisku un pārskatāmu informācijas apstrādi.
Kampaņa kopumā aktualizē sabiedrībai svarīgus jautājumus – kā uzlabot valsts iestāžu sniegto pakalpojumu kvalitāti, padarot tos ērtākus un pieejamākus. Bieži vien iedzīvotāji no sava – klientu – skatpunkta labāk redz, kā attīstīt atsevišķus valsts iestāžu sniegtos pakalpojumus. Tāpēc aicinām ikvienu, kas saskāries ar situāciju, kad valsts iestādē atkal jāiesniedz informācija, ko reiz cilvēks jau ir iesniedzis, ziņot par to kampaņas vietnē www.mazaksslogs.gov.lv.


Savukārt valsts iestāžu darbinieki, kuri ikdienā nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu, ļoti labi pārzina visas šī procesa nianses, sākot no iesnieguma saņemšanas brīža līdz pat pakalpojuma izpildei. Līdz ar to Valsts kanceleja kampaņas laikā uzrunās arī iestādēs strādājošos sniegt priekšlikumus pakalpojumu vienkāršošanai, uzlabošanai vai pilnveidošanai.


“Valsts pārvaldes vērtības ir atvērtība, atklātība un sadarbība, tāpēc esam pārliecināti, ka labākā atslēga administratīvā sloga mazināšanai ir darbošanās roku rokā ar sabiedrību. Iniciatīvas “Mazinām slogu kopā!” ietvaros esam saņēmuši vērtīgus priekšlikumus, un daļa jau īstenota. Mums ir ļoti svarīgs gan iedzīvotāju viedoklis, gan uzņēmēju pieredze, sastopoties ar administratīvo slogu un meklējot tā mazināšanas iespējas iestāžu un uzņēmumu ikdienā,” pauž Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.


Draudzības spēles dalībnieki – Valsts kancelejas, Iekšlietu ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Lauku atbalsta dienesta, Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”, SIA “Narvesen Baltija”, SIA “Eco Baltia Vide” pārstāvji – spēlēs jauktās komandās, simbolizējot abpusēju, konstruktīvu sadarbību viena kopīga rezultāta labā.


Kamēr uzņēmēji aicināti savu viedokli paust, piedaloties draudzības spēlē, ikviens iedzīvotājs, kuram ir konstruktīvs priekšlikums, var izmantot vietni www.mazaksslogs.gov.lv, lai piespēlētu savu risinājumu vai informētu par iestādēm, kuru sniegtajos pakalpojumos nepieciešami uzlabojumi.


Informāciju sagatavoja Valsts kancelejas Komunikācijas departaments