ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
17.06.2019


Vēl šodien un rīt turpinās NVA akcija "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti 2018"

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau otro gadu visos Latvijas novados organizē akciju "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos". Akcija notiek līdz 2018. gada 28.septembrim (ieskaitot). Šogad durvis savos uzņēmumos ir atvēruši 63 darba devēji, dalībai pieteikušies 320 darba meklētāji ar invaliditāti, no kuriem 226 akcijā jau ir iesaistījušies. Atvērto durvju dienas akcijai vēl turpinoties, kļuvis zināms, ka 3 darba meklētāji ar invaliditāti jau ir vienojušies ar darba devējiem par darba attiecību uzsākšanu.

Akcijas "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos" mērķis - sekmēt cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, kā arī mazināt stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. Akcijas laikā darba meklētāji ar invaliditāti viesojas uzņēmumos vai iestādēs un darba vidē iepazīstas ar iespējamo darbavietu, darba kolektīvu un darba pienākumiem. Darba devējiem tā ir lieliska iespēja atrast vajadzīgos darbiniekus.

 

Darba devēji šogad piedāvā iespēju darba meklētājiem ar invaliditāti iepazīt 59 profesijas dažādās darbības jomās, šo profesiju visū ir pārdevējs konsultants, iesaiņotājs (roku darba), kasieris, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, pārdevēja palīgs, tirdzniecības zāles darbinieks, klientu apkalpošanas speciālists, datu ievades operators, grāmatvedis, projektu asistents, biroja administrators, pavārs, pavāra palīgs, konditora palīgs, zivju apstrādātājs, šuvējs, piegriezējs, spiedliešanas iekārtas operators, metāla griezējs, interešu pulciņa audzinātājs, automobiļa vadītājs, ēku celtnieks, sētnieks, ēkas un teritorijas dežurants, mazgātājs (roku darba), aprūpētājs, fizioterapeits, datu bāzu administrators, IT drošības speciālists, programmēšanas inženieris, programmētājs, sistēmanalītiķis, galdnieks, kokzāģētavas operators, palīgstrādnieks, laukstrādnieks, santehniķis, asistents personām ar invaliditāti, skolotāja palīgs, dzīvojamo māju (īpašumu) apsaimniekošanas speciālists u.c.