Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Rēzeknes
filiāle

Rēzeknes pilsēta

2019-02-15
 

Pilsētas tīmekļa vietne:    

www.rezekne.lv

Rēzekne ir Latvijas republikas nozīmes pilsēta. Pēc iedzīvotāju skaita tā ir septītā lielākā pilsēta valstī. Fizioģeogrāfiski pilsēta atrodas Rēzeknes upes ielejā. Visticamāk, ka nosaukumu pilsēta ieguvusi tieši no upes. Rēzekne ir izvietojusies uz 7 pakalniem. Izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis, pilsētas loma rūpniecībā, kultūras un izglītības jomā nosaka Rēzeknes reģionālo un valstisko nozīmību. To mēdz dēvēt arī par "Latgales sirdi" - šī nozīme atspoguļota arī pilsētas ģerbonī, kura pamatā ir Latgales kultūrvēsturiskā novada ģerbonis, bet pie tā sirds - vairogs Latvijas valsts karoga krāsās.
Rēzekne atrodas 242 km attālumā no valsts galvaspilsētas Rīgas, kā arī 685 km attālumā no Krievijas galvaspilsētas Maskavas, 450km no Sanktpēterburgas un 860 km no Polijas galvaspilsētas Varšavas.

 

 

Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra un Centrālā statistikas pārvalde

 

Nodarbinātība un darba iespējas

Ar Rēzeknes pilsētas vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.

2018. gada 1. ceturksnī NVA Rēzeknes filiālē tika reģistrētas 108 brīvas darba vietas. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē.


Ekonomika un uzņēmējdarbības vide.

 

Pēc apgrozījuma lielākie uzņēmumi 2017.gadā:

 • Ražošanā: “NewFuels” RSEZ SIA, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”, “Rēzeknes Siltumtīkli”, “Rēzeknes Dzirnavnieks” un RSEZ “MAGISTR–FISKEVEGN GROUP.MFG” SIA;
 • Būvniecībā: SIA “CEĻI UN TILTI”, SIA “LATGALIJA”;
 • Tirdzniecībā: SIA “DAKO” , SIA “RUVAR;
 • Kravu pārvadājumos: SIA “SAHO”, SIA “P UN K”, SIA “RALL” ;
 • Mežistrādē: SIA “AUTOsprint” un SIA “Latgales energoceltnieks”;
 • Ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā: SIA “Ausmeņa”, SIA “LaPizza” (Lursoft dati).

 

Lielākie darba devēji 2017.gadā:

 • SIA “RĒZEKNES SLIMNĪCA” darbinieku skaits 669;
 • SIA “RĒZEKNES GAĻAS KOMBINĀTS” darbinieku skaits 402;
 • SIA “CEĻI UN TILTI” darbinieku skaits 210.
 • SIA “SAHO” darbinieku skaits 175 .
 • SIA "OptoElektronika LV" darbinieku skaits149.
 • SIA “RĒZEKNES NAMSAIMNIEKS” darbinieku skaits 123;
 • SIA “LATGALIJA” darbinieku skaits 113.
 • SIA "BALTIKS EAST" darbinieku skaits 107 (Lursoft dati).

 

Vidējā darba samaksa:
Vidējā bruto darba alga Rēzeknē (Neto) (2018. Gads):

 • EUR 587 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
 • EUR 559(Sabiedriskajā sektorā);
 • EUR 528 (Pašvaldības struktūrās);
 • EUR 635 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

 

Sadzīves apstākļi

Izglītības iespējas

Rēzeknes pilsētā ir 12 pirmsskolas izglītības iestādes.
Rēzeknes pilsētā ir nodrošināta iespēja bērniem un jauniešiem iegūt gan pamatizglītību, gan vidējo izglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā vispārējās izglītības iestādē.
Rēzeknē ir 9 pilsētas pašvaldības dibinātās vispārizglītojošās skolas, t.sk.: sākumskola, Valsts ģimnāzija, 7 vidusskolas, internātpamatskola – attīstības centrs un Katoļu vidusskola, kuras dibinātājs ir Rēzeknes – Aglonas diecēze.
Skolēniem ir iespēja mācīties pašvaldības vai privātajā mācību iestādē. Izglītojamo uzņemšana pirmajā klasē notiek bez pārbaudījumiem. Visas izglītības iestādēs mācību procesu īsteno atbilstoši licencētajām un akreditētajām izglītības programmām.


Rēzeknē tiek piedāvātas lieliskas iespējas apgūt profesionālo izglītību. Austrumlatgales Profesionālā vidusskola izveidota 2011. gada 1.septembrī, apvienojot Rēzeknes Profesionālo vidusskolu, Rēzeknes 14. arodvidusskolu, Lūznavas Profesionālo vidusskolu, Viļānu 41. arodvidusskolu, Zilupes arodvidusskolu un Latgales Amatniecības meistaru skolu. 2014. gadā izglītības iestādes nosaukums tika mainīts uz Rēzeknes Tehnikums. Tā ir iespēja Rēzeknes un arī citu pilsētu jaunatnei kvalitatīvi apgūt mūsdienās pieprasītus amatus. Rēzeknē darbojas arī Valsts Robežsardzes koledža, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola.


Rēzeknes Augstskola ir izveidota 1993. gadā uz Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes Rēzeknes filiāļu bāzes, kopš 2016. gada 1. janvāra Rēzeknes Augstskola ir pārdēvēta par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA). Tajā darbojas trīs fakultātes: Ekonomikas un pārvaldības, Inženieru, kā arī Izglītības, valodu un dizaina fakultāte. RTA fakultātes, zinātniskais institūts, pētnieciskie centri un sadarbības iestādes veicina zinātnes un pētniecības attīstību, jaunu tehnoloģiju apguvi, izstrādi un pārnesi Latvijas tautsaimniecībā. Rēzeknē un tās apkaimē ir iespēja apgūt augstāko izglītību Baltijas Starptautiskās Akadēmijas Rēzeknes filiālē, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē, Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledžas filiālē un Rīgas Aeronavigācijas Institūta Rēzeknes filiālē.

 

Veselības aprūpe

Veselības aprūpes pakalpojumus sniedz Rēzeknes slimnīca. Tā ir reģionālā daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kura sniedz neatliekamo, stacionāro, ambulatoro medicīnisko palīdzību un ārstēšanu dienas stacionārā. Medicīnas iestāde savā darbībā virzīta arī uz intensīvu, sarežģītu slimību ārstēšanu, apkalpojot ne tikai Rēzeknes pilsētas un novada, bet arī blakus esošo novadu iedzīvotājus.


Šobrīd, viena no lielākajām un modernākajām ārstniecības iestādēm Latgalē – Rēzeknes slimnīca – piedāvā kvalificētu ārstniecisko palīdzību 23 profilos. Medicīnas iestādē strādā vidēji 663 darbinieki, t.sk. 124 ārsti. Slimnīca apgādāta ar modernu diagnostisko un ārstniecisko aparatūru.

 

Papildu informācija

Pilsētas mājaslapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk arī par biznesa attīstības iespējam novadā un atbalsta programmām. Pašvaldība sniedz informāciju par pieejamām zemēm uzņēmējdarbībai, mazstāvu apbūves zemēm, pieejamajiem dzīvokļiem un telpām birojiem un ražošanai. Kā arī Rēzeknes pilsētas mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iestādēm, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.


25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv