Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Rīgas reģionālā
filiāle

 

2018-08-07

 

Novada tīmekļa vietne:    

www.marupe.lv

 

Mārupes novads ir pašvaldība Pierīgas lauku teritorijā, Latvijas lielākās upes Daugavas kreisajā krastā un robežojas ar Rīgas pilsētu, Olaines un Babītes novadiem. Mārupes novada administratīvajā teritorijā atrodas pieci ciemi – Mārupe, Jaunmārupe, Skulte, Tīraine, Vētras. Novada administratīvai centrs atrodas Mārupē. Mārupes novadā notiek ļoti intensīva un strauja dzīvojamo un darījumu teritoriju apbūve, saglabājoties arī lauksaimniecībai un plašām lauku ainavām.

  Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra un Centrālā statistikas pārvalde

 

Darba iespējas novadā
Ar Mārupes novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā

2018. gada 1.pusgadā NVA Rīgas reģionālajā filiālē reģistrētas 22678 brīvās darba vietas. No tām vairums: kvalificēti strādnieki un amatnieki – 7451, pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 3780, vienkāršās profesijas – 3294, vecākie speciālisti – 2430, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri – 2289, speciālisti – 1622, kalpotāji – 1383, vadītāji – 385, kvalificēti lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieki – 44. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē.

 

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide
Novada ģeogrāfiskais stāvoklis, t.sk. lidostas klātbūtne novadā, ir bijuši par priekšnosacījumiem uzņēmējdarbības attīstībai, it īpaši jomās, kas saistītas ar transportu un loģistiku, kā arī ar ražošanas sektoru. Tai pašā laikā, ņemot vērā lauksaimniecībā izmantojamo zemju īpatsvaru, ir saglabājusies un attīstījusies lauksaimnieciskā ražošana. Visplašāk pārstāvētas ir konsultāciju, darbību ar nekustamiem īpašumiem, būvniecības un loģistikas nozares.
Lielākie uzņēmumi:
Gaisa satiksme: VAS “Latvijas gaisa satiksme”, AS “Air Baltic Corporation”;
Transports: SIA “Kreiss”, SIA “OMWTRANS” (kravu pārvadājumi);
Sakari: VAS “Latvijas Pasts”, SIA “TNT Latvia”, SIA “DHL Latvia”;
Tirdzniecība: SIA “FORUM AUTO”, AS “WESS”;
Ražošana: SIA “POLIPAKS NT” (iepakojuma materiālu ražošana), AS “MADARA Cosmetics”;
Informācijas un komunikācijas pakalpojumi: SIA “X INFOTECH GROUP”, SIA “ALSO Latvia”;
Lauksaimniecība: SIA “Sabiedrība Mārupe”;
Būvniecība: SIA “RERE BŪVE”.
 

Vidējā bruto darba alga Mārupes novadā 2018. gada 1.ceturksnī:

  • EUR 1166 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 1183 (Sabiedriskajā sektorā);
  • EUR 1011 (Pašvaldību struktūrās);
  • EUR 1155 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50).

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

 

Sadzīves apstākļi
Straujais iedzīvotāju pieaugums, un līdz ar to arī dzimstības pieaugums, kā primārus novada attīstības plānošanā, nosaka tieši izglītības jautājumus. Mārupes novadā izglītība ir galvenā prioritāte jau pēdējos desmit gadus. Uzbūvētas jaunas izglītības iestādes, rekonstruētas un pārbūvētas esošās ēkas, veiktas strukturālas izmaiņas novada izglītības sistēmā. Pašvaldības izglītības iestādēs – Mārupes pamatskola, Mārupes vidusskola, Jaunmārupes pamatskola, Mārupes novada Skultes sākumskola, PII “Lienīte”, PII ”Zeltrīti”, PII “Mārzemīte”, Mārupes Mūzikas un mākslas skola ir iespējas iegūt vispārējo un profesionālās ievirzes izglītību. Pirmsskolas izglītības iegūšanu nodrošina arī vairākas privātās pirmsskolas izglītības iestādes.
Mārupes novada iedzīvotājiem ir pieejama ambulatora medicīniskā palīdzība. Ģimenes ārsta pakalpojumi pieejami visos novada ciemos.
Sociālās palīdzības un aprūpes pakalpojumus novada iedzīvotājiem organizē un nodrošina Mārupes novada Sociālais dienests.

 

Papildu informācija

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk. arī par biznesa attīstības iespējām novadā un atbalsta programmām.
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējām novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālu informāciju.

 


26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv