Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Rīgas reģionālā
filiāle

 

2018-08-08


Novada tīmekļa vietne: 

www.olaine.lv 


Olaines novads atrodas Vidzemes rietumu daļā. Novadā ietilpst Olaines pilsēta un Olaines pagasts (ar ciemiem - Apšukalni, Blijas, Dāvi, Damradi, Grēnes, Galiņi, Ezītis, Ielejas, Jaunolaine, Jāņupe, Kalmes, Klāvi, Medemciems, Pārolaine, Pēternieki, Rājumi, Rubeņi, Stīpnieki, Stūnīši, Vaivadi, Virši). Robežojas ar Rīgas pilsētu un Ķekavas, Baldones, Iecavas, Ozolnieku, Jelgavas, Babītes un Mārupes novadiem. Olaines novada administratīvais centrs atrodas Olaines pilsētā.

 

Darba iespējas novadā
Ar Olaines novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.


2018. gada 1.pusgadā NVA Rīgas reģionālajā filiālē reģistrētas 22678 brīvās darba vietas. No tām vairums: kvalificēti strādnieki un amatnieki – 7451, pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 3780, vienkāršās profesijas – 3294, vecākie speciālisti – 2430, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri – 2289, speciālisti – 1622, kalpotāji – 1383, vadītāji – 385, kvalificēti lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieki – 44. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē.

 

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide
Olaines novadā galvenie darbības veidi ir apstrādes rūpniecība, medikamentu ražošana, metālapstrāde, ķīmiskā rūpniecība, iekārtu un būvmateriālu ražošana, atkritumu pārstrāde, kravu pārvadājumi, loģistika un noliktavu pakalpojumi.


Lielākie uzņēmumi:
Apstrādes rūpniecība: A/S “Olainfarm” (farmaceitisko preparātu ražošana), AS Olaines ķīmiskā rūpnīca “BIOLARS” (ķīmisko vielu ražošana), SIA “Dinair filton” (metālizstrādājumu ražošana), SIA “Fish+Fish” (zivju pārstrāde), SIA “Lyngson” (centrālapkures radiatoru un katlu ražošana), SIA “ESP EUROPEAN STEEL PRODUCTION” (metālizstrādājumu ražošana), AS “Mārupes metālmeistars” (metālizstrādājumu ražošana);
Šķirotu materiālu pārstrāde: SIA “NORDIC PLAST”;
Transports un uzglabāšana: SIA “GIRTEKOS LOGISTIKA’’ (kravu pārvadājumi, loģistika), SIA “Akatrans” (transporta pakalpojumi);
Informācijas un komunikācijas pakalpojumi: SIA “SOLAR SUPPORT SERVICES” (datorprogrammēšana);
Ieguves rūpniecība: SIA “Olaines kūdra”;
Elektroenerģijas apgāde: SIA “Deco Energy”;
Būvniecība: SIA “PK serviss”.
 

Vidējā bruto darba alga Olaines novadā 2018. gada 1.ceturksnī:

  •  EUR 1046 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  •  EUR 862 (Sabiedriskajā sektorā);
  •  EUR 862 (Pašvaldību struktūrās);
  •  EUR 1123 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50).

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

 

Sadzīves apstākļi
Olaines novada pašvaldība nodrošina novada iedzīvotājiem iespēju iegūt pirmsskolas izglītību, pamatizglītību un vispārējo vidējo izglītību, kā arī interešu izglītību, pieaugušo neformālo izglītību un profesionālās ievirzes izglītību. Olaines novadā ir četras pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes (PII „Dzērvenīte”, PII „Zīle”, PII „Magonīte”, speciālā PII „Ābelīte”) un privātā PII „Saulīte”. Olaines novadā ir divas vispārizglītojošās izglītības iestādes: Olaines 1. vidusskola, kurai pēc reorganizācijas tika pievienota arī Olaines pagasta sākumskola, līdz ar to, izveidota struktūrvienība – Olaines sākumskola (Jaunolainē), un Olaines 2. vidusskola. Profesionālās ievirzes izglītības iegūšanu nodrošina Olaines Mūzikas un mākslas skola un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža.


Veselības aprūpes pakalpojumus iedzīvotājiem sniedz SIA „Olaines Veselības centrs” un ģimenes ārstu privātprakses Olainē un Jaunolainē. Olaines novada teritorijā darbojas piecas aptiekas.


Ar sociālos pakalpojumu nodrošināšanu Olaines novada iedzīvotājiem nodarbojas pašvaldības aģentūra “Olaines sociālais dienests”.

 

Papildu informācija

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk. par biznesa attīstības iespējām novadā un atbalsta programmām.
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējām novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālu informāciju.

 


 

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv