Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Siguldas
filiāle

 

2018-08-13

 
 


Novada tīmekļa vietne:

www.incukalns.lv

 

Informācija par novadu

 

Inčukalna novads ir pašvaldība Vidzemē, kurā ir apvienoti Vangažu pilsēta un Inčukalna pagasts. Novada teritoriju šķērso valsts galvenie autoceļi Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) (A2), Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka) (A3) un reģionālais autoceļš Inčukalns – Ropaži – Ikšķile (P10), kā arī dzelzceļa līnija Meitene – Jelgava – Rīga – Lugaži.

 

Iedzīvotāju skaits: 8 111

Iedzīvotāji darbaspējas vecumā: 5 060

Bezdarbnieku skaits / Bezdarba līmenis: 181/3,6

 

Avots: PMLP

 

Nodarbinātība un darba iespējas novadā

 

Ar Inčukalna novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.

 

2018. gada 1. ceturksnī NVA Siguldas filiālē tika reģistrētas 290 brīvas darba vietas. No tām vairums – 172 – vienkāršajās profesijās; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri - 8 pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 26; kvalificēti amatnieki un strādnieki – 69; speciālisti – 5 vecākie speciālisti – 8 vakances. 

 

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide


Populārākās novada uzņēmējdarbības nozares pēc darbības veida ir mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kravu pārvadājumi pa autoceļiem, zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana, automobiļu apkope un remonts, grīdu un sienu apdare, restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi, u. c. nozares.

 

Inčukalna novadā lielākie uzņēmumi

SIA “STRAUJUPĪTE”, SIA “KL Retail”, SIA SIA “Lauku rudzupuķe, SIA “PLUSS 1”, SIA “VANGAŽU NAFTA”, SIA “M BERGS”, SIA “RĀMKALNI SERVISS”, SIA “Guliver”, AS “INČUKALNS TIMBER”, SIA “LSAB Latvia”, SIA “ISKO Wood”, SIA “Rāmkalni Nordeco”, SIA “Vangažu Namsaimnieks”, SIA “SIGULDAS BLOKS”, SIA “VANGAŽU SILDSPĒKS”, SIA “Gaida”, SIA “BITATEKS”, SIA “KORRA AUTO”, SIA “VALANT”, SIA “IZITEK”.

 

Vidējā bruto alga Inčukalna novadā:

  • EUR 1 075 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 831 (Sabiedriskajā sektorā)
  • EUR 854 (Vispārējās valdības sektorā)
  • EUR 854 (Pašvaldību struktūrās)
  • EUR 1 191 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50)

Avots: CSP

 

Sadzīves apstākļi

 

Novads ir bagāts ar mežiem, tie aizņem 63% no kopējās novada teritorijas. Novadā ir arī smilts, grants un kūdras atradnes. Lielākoties novadā uzņēmumi darbojas mežizstrādes, kokapstrādes, metālapstrādes un pakalpojumu sniegšanas nozarēs.

 

Inčukalna novada ģeogrāfiskais novietojums tuvu reģiona lielākajām pilsētām, šosejai, dzelzceļam un Gaujas nacionālajam parkam sekmē tūrisma infrastruktūras attīstību. Labvēlīgs ekonomiskās attīstības faktors novadam ir valsts galvaspilsētas Rīgas tuvums.

 

Inčukalna novada teritorijā darbojas Inčukalna pamatskola un Vangažu vidusskola, pirmsskolas izglītības iestādes „Minka” ar filiāli „Lapsiņa” un „Jancis”, Inčukalna Tautas nams un Vangažu kultūras nams, Inčukalna novada bibliotēka, Inčukalna sporta komplekss, dienas centri „Vangaži”, „Gauja” un „Sarma”, Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skola, sociālās aprūpes māja „Gauja”. Aktīvi darbojas Invalīdu un Pensionāru biedrības, kā arī Sarkanā krusta pirmorganizācija.

 

Inčukalna novada dome iespēju robežās atbalsta arī nevalstiskās organizācijas, t.sk., invalīdu un pensionāru biedrības. Novadā darbojas sociālā dienesta pārraudzībā esoši dienas centri „Sarma”, „Gauja”, „Vangaži”, kuros tiek sniegti vairāki pakalpojumi un organizēti pasākumi dažādām mērķauditorijām. Sporta kompleksā, kas pašreiz ir viens no labākajiem Pierīgā, notiek augsta līmeņa sporta sacensības, piesaistot sportistus ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm, kā arī nodrošina tuvējās apkārtnes iedzīvotājus ar treniņu iespējām sporta zālē un baseinā.

 

Veselības aprūpi Inčukalna novadā nodrošina piecu ģimenes ārstu prakses. Darbojas PSIA „Vangažu ambulance”, kurā strādā ģimenes ārsti, stomatologs, ārsta palīgs un ambulatorās medicīnas māsa. Novadā darbojas trīs aptiekas – „Ģimenes aptieka 47” Inčukalnā un aptiekas Vangažos - aptieka „Dilaga” un „Aptieka Sigulda”. Sociālais dienests sniedz sociālās palīdzības pakalpojumus novada iedzīvotājiem, sekmējot personu pašpalīdzību un iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, kā arī veicinot šo personu atbildības izjūtu pret sevi un savu ģimeni. Sociālais dienests regulāri organizē arī zupas virtuves Inčukalnā un Vangažos.


 

Papildu informācija

 

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju uzņēmējiem, iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk arī par biznesa attīstības iespējam novadā un atbalsta programmām. Pašvaldība sniedz informāciju par pieejamām zemēm uzņēmējdarbībai, mazstāvu apbūves zemēm, pieejamajiem dzīvokļiem un telpām birojiem un ražošanai.
Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējām un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.

 


26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv