Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Siguldas
filiāle

 

2018-08-13

Novada tīmekļa vietne:

www.seja.lv

 

Informācija par novadu Sējas novads ir pašvaldība Vidzemes dienvidrietumos, Gaujas lejteces labajā krastā. Novada administratīvais centrs atrodas Lojā. Attālums līdz Rīgai ir 45 km. Teritoriju šķērso valsts galvenais autoceļš A3 Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka), reģionālais autoceļš P6 Saulkrasti – Sēja – Ragana un 4 valsts vietējie autoceļi.

Iedzīvotāju skaits: 2 352
Iedzīvotāji darbaspējas vecumā: 1 535
Bezdarbnieku skaits / Bezdarba līmenis: 42/ 2.7

Avots: PMLP

 

Nodarbinātība un darba iespējas


Ar Sējas novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.

2018. gada 1. ceturksnī NVA Siguldas filiālē tika reģistrētas 290 brīvas darba vietas. No tām vairums – 172 – vienkāršajās profesijās; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri - 8 pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 26; kvalificēti amatnieki un strādnieki – 69; speciālisti – 5 vecākie speciālisti – 8 vakances.

 

Ekonomika un uzņēmējdarbība

 

59% teritorijas klāj meži, 25% - lauksaimniecības zemes, 8% - purvi. Novada teritorijā iekļaujas Gaujas nacionālais parks. Galvenās uzņēmējdarbības nozares – lauksaimniecība, mazumtirdzniecība, mežistrāde un kokapstrāde, kravu pārvadājumi.
Uzņēmumi ar lielāko apgrozījumu darbojas lauksaimniecības nozarē. Izplatītākās lauksaimniecības formas – graudkopība, piena lopkopība un augkopība. 

 

Lielākie novada uzņēmumi
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Abra”, SIA “Aggregare”, “UPS”, ZS “VEĢI”, Rīgas rajona Sējas pagasta zemnieku saimniecība “ROBEŽNIEKI”, SIA “OJE GRUPA”, SIA “Nekādi džungļi”, SIA “ZS Sidrabiņi”, SIA “G & R Meijas”, SIA “KPM”, SIA “Saule Bīriņu Pils”, SIA “MURJĀNIS”, SIA “Beltech-ISK”, SIA “Vidzemes Mežizstrāde”, SIA “Ērģemes lauki”, SIA “Eremūrs”, SIA “Vaimuga”, SIA “GP-INVESTĪCIJAS”, SIA “LĪRIKERA-M”, SIA “V & M”.


Vidējā bruto alga Sējas novadā:

  •  EUR 709 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  •  EUR 709( Sabiedriskajā sektorā)
  •  EUR 709 (Vispārējās valdības sektorā)
  •  EUR 804 (Pašvaldību struktūrās)

Avots: CSP

 

Sadzīves apstākļi

Darba un dzīves iespējas novadā: 59% teritorijas klāj meži, 25% - lauksaimniecības zemes, 8% - purvi. Novada teritorijā iekļaujas Gaujas nacionālais parks. Galvenās uzņēmējdarbības nozares – lauksaimniecība, mazumtirdzniecība, mežistrāde un kokapstrāde, kravu pārvadājumi.


Uzņēmumi ar lielāko apgrozījumu darbojas lauksaimniecības nozarē. Izplatītākās lauksaimniecības formas – graudkopība, piena lopkopība un augkopība.

 

Novada izglītības iestāžu struktūru veido Sējas pamatskola, pirmsskolas izglītības iestāde „Bitīte”, interešu izglītības iestāde Sējas Mūzikas un Mākslas skola un valsts pārraudzībā esošā Murjāņu sporta ģimnāzija. Novadā ir 3 bibliotēkas un 2 kultūras nami: Sējas, Pabažu un „Ainavas” bibliotēkas, kā arī Lojas un Pabažu kultūras nami.


Sociālo pakalpojumu un palīdzības sniegšanu nodrošina Sējas novada Sociālais dienests. Novadā ir sociālā dzīvojamās mājas - „Ezeriņi” un „Austrumi”. Ģimenes ārsta prakses atrodas Pabažos un Lojā, ārsta fizioterapeita prakse - Murjāņos.

 

Papildu informācija

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju uzņēmējiem, iedzīvotājiem un novada viesiem. Pašvaldība sniedz informāciju par pieejamām zemēm uzņēmējdarbībai, mazstāvu apbūves zemēm, pieejamajiem dzīvokļiem un telpām birojiem un ražošanai.


Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējam novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.
 

 


 

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv