Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Siguldas
filiāle

 

2018-08-13
 
 

Novada tīmekļa vietne

www.sigulda.lv

Informācija par novadu

 

Siguldas novads ir pašvaldība Vidzemes rietumu daļā, Gaujas kreisajā krastā. Tajā ietilpst Siguldas pilsēta, Siguldas pagasts, Mores pagasts un Allažu pagasts. Novada centrs ir Siguldas pilsēta. Teritoriju šķērso valsts galvenais autoceļš A2 Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža (Veclaicene) un dzelzceļa līnija Rīga – Lugaži – valsts robeža.


Iedzīvotāju skaits: 18 390
Iedzīvotāji darbaspējas vecumā: 11 475
Bezdarbnieku skaits / Bezdarba līmenis: 393/ 3,4 

 

Darba iespējas novadā

 

Ar Siguldas novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.

 

2018. gada 1. ceturksnī NVA Siguldas filiālē tika reģistrētas 290 brīvas darba vietas. No tām vairums – 172 – vienkāršajās profesijās; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri - 8 pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 26; kvalificēti amatnieki un strādnieki – 69; speciālisti – 5 vecākie speciālisti – 8 vakances.


Avots:PMLP

 

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide

 

21% novada teritorijas aizņem Gaujas nacionālais parks. 52,5% novada teritorijas veido meži, 32,6% - lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Novada teritorijā ir priekšnoteikumi spēcīgas lauksaimnieciskās un mežsaimnieciskās darbības attīstībai. Gaujas nacionālā parka teritoriju raksturo liela bioloģiskā daudzveidība, iežu atsegumi, reljefa formu dažādība, avoti, gleznainas ainavas, dabas un kultūras pieminekļi. Gaujas senlejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības ir novada būtiskākais tūrisma resurss.


Tradicionālās uzņēmējdarbības jomas: komercpakalpojumi (visplašāk - ar tūrisma nozari saistīti pakalpojumi); mazumtirdzniecība; lauksaimniecība (graudkopība, lopkopība, lauksaimniecības produktu pārstrāde); koksnes pārstrāde. Siguldas novadā dominējošā nozare ir tūrisms un ar to saistītie pakalpojumi, tomēr ievērojamu ieguldījumu novada attīstībā sniedz arī rūpniecības un pakalpojumu nozares - mežsaimniecība un koksnes pārstrāde, derīgo izrakteņu ieguve, būvniecība, kūdras ieguve, lopkopība, augkopība, lauksaimniecība, tai skaitā netradicionālā lauksaimniecība.

 

Lielākie pilsētas uzņēmumi

  • Apstrādes rūpniecības lielākie uzņēmumi: SIA “KOKPĀRSTRĀDE98”, AS “SIGULDAS BŪVMEISTARS”, SIA “KG LATVIJA”, SIA “HUSVIK”, SIA “LĀMA”.
  • Tirdzniecības nozarē: SIA “VITA MĀRKETS”, SIA “R.D.A.”, SIA “AD REM AUTO”, SIA “KRISTĪNE RR”.
  • Tūrisma nozarē: SIA “GUSTAVbeķereja”, SIA “JD & Co”, SIA “SIGTUR”, SIA “FRĪDA”.
  • Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē: SIA “ĶIKŠI”, AS „SIGULDAS CILTSLIETU UN MĀKSLĪGĀS APSĒKLOŠANAS STACIJA”, SIA „KAVITA V”, ZS „JAUNVELTIŅI”.


Lielākais nodarbināto skaits Siguldas novadā pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā ir mazumtirdzniecība – 12.93%, apstrādes rūpniecība – 8.2%, izmitināšana un ēdināšanas pakalpojumos 5 %, būvniecībā –3.67 %, veselības un sociālā aprūpe -2.5 lauksaimniecībā – 2.5%.

 

Vidējā bruto alga Siguldas novadā:

  • EUR 796 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 980( Sabiedriskajā sektorā)
  • EUR 982 (Vispārējās valdības sektorā)
  • EUR 986 (Pašvaldību struktūrās)
  • EUR 678 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50)

Avots: CSP

 

Sadzīves apstākļi

Siguldas novadā izveidots visu pakāpju izglītības iestāžu tīkls. Pirmsskolas izglītību nodrošina pašvaldības un privātās pirmskolas izglītības iestādes. Vispārējo pamata un vidējo izglītību Siguldas novadā var apgūt Siguldas valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā, Siguldas 1. pamatskolā, Allažu pamatskolā, Mores pamatskolā un Laureņču sākumskolā. Novada profesionālās ievirzes un interešu izglītības jomā Mākslu skola „Baltais Flīģelis”, Sporta skola, Bērnu un jauniešu iniciatīvas centrs, kā arī skolu interešu izglītības pulciņi.

 

Novadu raksturo bagāta kultūrvide, ko veido kultūras mantojums, tradīcijas, kultūras infrastruktūra un kultūras organizācijas, iedzīvotājiem sniegtas iespējas realizēt sevi, radoši izpaužoties. Novadā darbojas koncertzāle „Baltais flīģelis”, 4 kultūras nami, sabiedriskais centrs, 6 bibliotēkas, divi muzeji un kultūras mākslas telpa.

Siguldas novads ir nozīmīgs ziemas sporta centrs, ko nodrošina izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums, sporta infrastruktūra, iedzīvotāju, organizāciju aktivitāte un pašvaldības mērķtiecīgs darbs. Siguldas sporta centrs ar plašām iespējam trenēties profesionāliem sportistiem un novada iedzīvotajiem, kā arī peldbaseins, ūdens atrakciju un aktīvās atpūtas zona. Nacionālā sporta bāze - starptautiskas klases kombinēta trase ar mākslīgā ledus segumu – viena no 17 pasaules kamaniņu un bobsleja trasēm, vienīgā Baltijā. Tradicionāli Siguldā tiek organizēti dažādi starptautiska un nacionāla mēroga sporta pasākumi.

Veselības aprūpi novadā veic 11 ģimenes ārsti Siguldas pilsētā un viens Mores un Allažu pagastos, Siguldas pilsētā darbojas SIA „Rīgas rajona slimnīca”. Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests sniedz sociālo palīdzību, organizē un sniedz sociālos pakalpojumus Siguldas novada administratīvajā teritorijā.

Papildu informācija

 

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk arī par biznesa attīstības iespējām novadā un atbalsta programmām. Pašvaldība sniedz informāciju par pieejamām zemēm uzņēmējdarbībai, mazstāvu apbūves zemēm, pieejamajiem dzīvokļiem un telpām birojiem un ražošanai.

Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējam novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.

 


25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv