Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Privātuma atruna
Sīkdatnes

Reģistrēto bezdarbnieku skaits vecumā līdz 29 gadiem gada laikā samazinājies par 5,6%

 

Lai sekmētu jauniešu iesaisti darba tirgū, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kopš 2014.gada sākuma īsteno Eiropas Savienības jaunatnes nodarbinātības veicināšanas programmu "Jauniešu garantijas", palīdzot gados jauniem bezdarbniekiem iekļauties mūsdienu darba tirgū, piedāvājot darba tirgus vajadzībām atbilstošu prasmju un iemaņu attīstīšanas iespējas, kā arī praktiskas darba pieredzes iegūšanu pie darba devējiem.

Šī gada 3 mēnešos Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos iesaistīti 4 838 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 29 gadiem, savukārt pastāvīgā darbā 3 mēnešu laikā iekārtojušies 4 966 šīs vecuma grupas bezdarbnieki, no kuriem 1 165 cilvēki ir iekārtojušies darbā pēc kāda NVA atbalsta pasākuma pabeigšanas.

ESF projekta "Jauniešu garantijas" piedāvāto atbalsta pasākumu klāsts ir plašs, tas ietver iesaisti profesionālajā  un neformālajā apmācība, palīdzību darba meklēšanā, karjeras konsultācijas,  profesionālo interešu izzināšanas pasākumu "Darbnīcas jauniešiem", Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus, atbalstu reģionālajai mobilitātei, palīdzību pašnodarbinātības vai uzņēmējdarbības uzsākšanai, iespējas iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, iesaistoties tādos nodarbinātības pasākumos kā "Pirmā darba pieredze jaunietim", "Subsidētās darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem", „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā.”

Atrast piemērotu darbu jauniešiem visvairāk traucē zems izglītības līmenis, darba tirgus prasībām neatbilstošs profesionālo kompetenču  līmenis, darba pieredzes trūkums, darba tiesisko attiecību nepārzināšana un citi faktori. 2016.gada aprīļa sākumā 56% bezdarbnieku vecumā līdz 29 gadiem bija zems izglītības līmenis, viņi bija ieguvuši tikai pamatizglītību, vispārējo vidējo izglītību vai nebija pabeiguši pat pamatizglītības ieguvi.

Šī gada 3 mēnešos visvairāk bezdarbnieku vecumā līdz 29 gadiem iesaistījās Konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos - 2 791, profesionālās un neformālās apmācības programmu apguvi uzsāka 1 144 jaunieši,  reģionālās mobilitātes atbalstu izmantoja 221 jaunietis, bet 128 jaunieši vēlas paši kļūt par darba devējiem, tāpēc piedalās atbalsta pasākumā pašnodarbinātības vai uzņēmējdarbības uzsākšanai. Jāpiebilst, ka viens jaunietis var piedalīties vairākās ESF projekta "Jauniešu garantijas" aktivitātēs.

2016.gada aprīļa sākumā NVA uzskaitē bija 6 871 jaunietis bezdarbnieks vecumā no 15 līdz 24 gadiem  jeb  8% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. Savukārt bezdarbnieku skaits vecumā no 15 līdz 29 gadiem aprīļa sākumā bija 16 827 jeb 19,7% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita.

2016.gada aprīļa sākumā, salīdzinot ar periodu pirms gada, bezdarbnieku skaits vecumā līdz 29 gadiem samazinājies par 1 007 cilvēkiem jeb 5,6%. Vidējais bezdarba ilgums bezdarbniekiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem šobrīd ir apmēram 4 mēneši. Visvairāk jauniešu bezdarbnieku pirms bezdarba perioda bija strādājuši tādās profesijās kā palīgstrādnieks, veikala pārdevējs, pārdevējs konsultants, būvstrādnieks, viesmīlis.

Lai piedalītos ESF projekta "Jauniešu garantijas" atbalsta pasākumos, jauniem cilvēkiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās vai nestrādā, jādodas uz tuvāko NVA filiāli un jāinformē par vēlmi iesaistīties šajā programmā.

 

 

PROJEKTS LĪDZFINANSĒTS JAUNATNES NODARBINĀTĪBAS INICIATĪVAS IETVAROS
ESF projekts „Jauniešu garantijas” Nr.7.2.1.1/15/I/001
 

 

< Atpakaļ

28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

SKOLĒNU VASARAS DARBS

Reģistrēto skolēnu skaits
pa reģioniem

KOPĀ:
 
8872
Rīgas reģ.:
 
3540
Vidzeme:
 
775
Kurzeme:
 
1777
Zemgale:
 
1213
Latgale:
 
1567

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv