Novada mājas lapa: www.ventspilsnovads.lv

Ventspils novads atrodas Latvijas ziemeļrietumos, Kurzemes reģionā, Baltijas jūras piekrastē. Latvijas jūras robeža ir 490 km, no kuriem Ventspils novada krasta līnija gar Baltijas jūru stiepjas nepilnu 97 km garumā.

Novada platība aizņem 2 458 km2, kas ir desmitā lielākā platība starp Latvijas pašvaldībām. Novadu veido Piltenes pilsēta un 12 pagasti: Ances pagasts; Jūrkalnes pagasts; Piltenes pagasts; Popes pagasts; Puzes pagasts; Tārgales pagasts; Usmas pagasts; Užavas pagasts; Vārves pagasts; Ziru pagasts; Zlēku pagasts.

Bezdarbnieka deklarētā dzīves vieta (novads)

Bezdarbnieku skaits

no tiem

Iedzīvotāju skaits kopā

Darbspējas vecumā

Bezdarba līmenis %

 

sievietes

personas ar invaliditāti

jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem

ilgstošie bezdarbnieki

personas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

pirmspensijas vecuma bezdarbnieki

 
 

Ventspils novads

223

109

28

19

28

-

40

11124

6445

3,5

 

Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra  

Darba iespējas novadā

Nodarbinātība un darba iespējas

Ar Ventspils novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties Nodarbinātības valsts aģentūras CV un vakanču portālā https://cvvp.nva.gov.lv/

Pieprasītākās profesijas, reģistrētas 2024.gadā – ceha strādnieks; kūdras ieguves palīgstrādnieks; sezonas lauksaimniecības strādnieks; būvstrādnieks; remontstrādnieks; mazumtirdzniecības veikala pārdevējs.

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide

Tradicionālās Ventspils novada ekonomikas nozares ir mežsaimniecība, lauksaimniecība, tūrisms, tirdzniecība un pakalpojumu sniegšana. Lielākie uzņēmumi pēc apgrozījuma nodarbojas ar kokapstrādi, mežistrādi, pārtikas ražošanu, mazumtirdzniecību, kūdras ieguvi, augkopību, lopkopību un būvdarbiem. Novada ekonomiski attīstītākās teritorijas – Tārgales, Vārves un Ugāles pagasti.

Sadzīves apstākļi

Ventspils novada pašvaldībā darbojas 8 vispārējās izglītības iestādes (7 pamatskolas, 1 vidusskola), 5 pirmsskolas izglītības iestādes, 3 profesionālās ievirzes izglītības iestādes (mūzikas, mākslas un sporta jomās) un 1 speciālās izglītības iestāde.

Visas vispārējās izglītības iestādes piedāvā izglītības programmas izglītojamajiem ar īpašām vajadzībām (iekļaujošā izglītība), 1.-6.klašu skolēniem pēcpusdienās ir iespējams apmeklēt mācību un radošā darba grupu nodarbības. Visās vispārējās izglītības iestādēs tiek īstenota interešu izglītība.

Veselības pakalpojumu sniegšanu novada iedzīvotajiem, galvenokārt, nodrošina SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”. Ventspils novadā darbojas vairāki doktorāti un zobārstniecības kabinets. Sociālās aprūpes pakalpojumus sniedz biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" centros “Landze” un “Usma”, kā arī nodibinājums „Fonds „Cilvēks Cilvēkam”” Jūrkalnē.

Ventspils novada domes sociālais dienests kā iestāde tika izveidota ar 2010. gada februāra mēnesī apvienojoties Ugāles, Ances, Jūrkalnes, Popes, Puzes, Tārgales, Usmas, Užavas, Vārves, Ziru, Zlēku pagastiem un Piltenes pilsētas ar lauku teritoriju.

Sociālā dienesta galvenie uzdevumi:

  • veikt sociālo darbu ar personām un personu grupām ar mērķi – palīdzēt personai, ģimenei noteikt, atrisināt vai mazināt sociālās problēmas attīstot pašu resursus;
  • sniegt klientiem sociālos pakalpojumus, sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un sociālo palīdzību.

Ventspils novada kultūras iestādes ir svarīgi sabiedriskās dzīves centri, kuri piedāvā iedzīvotājiem apgūt un izzināt kultūras mantojumu, aicina piedalīties mākslinieciskajā pašdarbībā un iepazīt profesionālās mākslas sniegumus. Ventspils novadā darbojas 10 kultūras un tautas nami.