Atveseļošanas fonda projekts “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” Nr. 3.1.2.5.i.0/1/23/I/CFLA/001
Atjaunināts: 03.10.2024.
Mērķis: nodrošināt bezdarbnieku un darba meklētāju kvalifikācijas un prasmju paaugstināšanu, veicinot to konkurētspēju darba tirgū.
Mērķa grupa: bezdarbnieki un darba meklētāji.
Pamatnosacījumi:
- Augstākās izglītības iestādes studiju moduļa vai studiju kursu programmas, kurās atbilstoši darba tirgus pieprasījumam un tautsaimniecības nozaru attīstības prognozēm nepieciešams veikt bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību, nosaka ekonomikas ministra izveidota komisija.
Apmācības īstenotāju izvēli organizē ar Aģentūras rīkojumu apstiprināta apmācības īstenotāju izvēles komisija (turpmāk – Komisija), kas darbojas saskaņā ar tās nolikumu. Komisija veic izglītības iestāžu izvērtēšanu un izvēlas apmācības īstenotājus atbilstoši MK noteikumos Nr.75 noteiktajam. Lai izvēlētos apmācības īstenotājus, Komisija publicē Aģentūras mājaslapā paziņojumu pretendentiem par piedāvājumu iesniegšanu apmācības īstenošanai vai uzaicina pretendentu pieteikties apmācības īstenošanai.
Programmu īstenotāju izvēles Kārtība un Apmācības pasākumu īstenotāju izvēles pastāvīgo komisiju nolikums:
Informācija par Izsludinājumiem
Aktuālie izglītības iestāžu izglītības piedāvājumi:
Izglītības iestādes īsteno bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību:
- augstākās izglītības iestādes studiju moduļu vai studiju kursu programmās un pēc noslēguma pārbaudījuma nokārtošanas izsniedz apliecību, kurā iekļauj ziņas par tās saņēmēju, norāda koledžas vai augstskolas nosaukumu, izglītības programmas nosaukumu un apjomu kredītpunktos, izglītības programmas docētāja vārdu, uzvārdu un kvalifikāciju, izpildītā darba apjomu, studiju rezultātu vērtējumu.
Izglītības iestāde apmācību īsteno piešķirtā finansējuma ietvaros, pamatojoties uz bezdarbniekam izsniegto apmācību kuponu izvēlētās izglītības programmas apguvei,
Izglītības iestāde uzsāk bezdarbnieka apmācību viena mēneša laikā no kupona apstiprināšanas dienas CV un vakanču portālā izveidotajā grupā. Apmācību īsteno individuāli vai mācību grupā, kurā ir ne vairāk kā 12 izglītojamie.
Apmācību finansē no valsts speciālā budžeta, Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma un valsts budžeta līdzekļiem.
Bezdarbnieku un darba meklētāju iesaiste aktīvā nodarbinātības pasākuma “Neformālās izglītības ieguve” apmācībās 2024.gadā: