Silvestrs Piekūns ar NVA atbalstu komercdarbības uzsākšanai izveidojis fizioterapijas privātpraksi "Rehab Factory". Viņš stāsta: “Es esmu fizioterapeits, iepriekš strādāju Zemgales veselības centrā. Man mazliet atšķīrās domas, kā es gribētu iekārtot kabinetu, kādā stilā strādāt, bet darbavieta šo iespēju nenodrošināja ne materiāli, ne finansiāli, tāpēc tapa ideja uztaisīt savu, tik vienkārši! Mana specialitāte ir sports. Lai strādātu ar sportistiem rehabilitācijai pēc traumām, sākuma fāzē inventārs atbilst, bet ir tas solis, kurā sportists ir jādabū atpakaļ uz strīpas, un tur vajag vairāk tieši sporta inventāru - hanteles, skrejceliņi un tamlīdzīgi. Nekur Jelgavas tuvumā šādas iespējas nebija, un bieži vien sportisti, kuriem ir vajadzīga šāda rehabilitācija, brauca uz Rīgu. Tas, ka varu nodrošināt šo inventāru, ir tas, ar ko es atšķiros.”
Iesaistīšanās komercdarbības uzsākšanas atbalsta pasākumā Silvestram devusi motivāciju rīkoties: “Ideju es gremoju jau diezgan ilgi. Finansiāli es to visu būtu varējis sākt agrāk, bet te mani piespieda reāli sākt to darīt. Vispirms bija jāuzraksta biznesa plāns, tajā brīdī man vispār bija melna bilde, kas tas tāds ir. Tagad es saprotu, ka tā bija viena no labākajām lietām - sākt meklēt, kas ir piegādātāji, cik tas reāli viss maksā, cik tas pasākums varētu būt rentabls. Vislielākais ieguvums, manuprāt, bija spiediens beidzot ideju realizēt.”
Grūtākais, uzsākot uzņēmējdarbību, esot bijis dokumentu kārtošana, jo fizioterapeita ikdienas darbā tas iepriekš nav bijis nepieciešams. “Es esmu diezgan atsvešinājies no dokumentu rakstīšanas, Excel failu veidošanas, visa, kas vajadzīgs, lai strukturizētu šo pasākumu. Jā, tas man bija vissarežģītākais - tikt galā ar visu birokrātisko, saprast, kas notiek ar nodokļiem, kas notiek ar visām iespējamām atļaujām, jo kā ārstniecības personai man ir nepieciešamas gan speciāli pielāgotas telpas, lai varētu veikt darbību, gan arī bija jāsakārto no savas puses dokumenti, lai būtu tiesības atvērt privātpraksi. Tie bija manis paša radītie šķēršļi, es nebiju līdz tam aizdomājies, ka man tas ir jāsakārto. Bija spiediens arī to visu sakārtot. Darba ziņā, atlika tikai sākt.”
Jau iepriekš strādājot šajā nozarē, fizioterapeitam bija izveidojies savs klientu loks, bet lai piesaistītu jaunus klientus, aizvien nav nepieciešama reklāma, viņš teic: “Lielākoties atsauksmes iet no mutes mutē. Par laimi pieprasījums pēc fizioterapeitiem pilsētā ir visai liels. Vairāk par mani zina cilvēki sporta nišā. Bieži vien ir tā, ka pēc viena klienta ieteikumiem gada laikā atnāk vēl trīs viņa komandas biedri ar lielākām vai mazākām traumām.”
Nākotnē Silvestrs plāno uzņēmējdarbību paplašināt, šogad uzņēmums jau mainījis telpas uz plašākām, kurās var piedāvāt kvalitatīvāku pakalpojumu, bet tuvākajā nākotnē uzņēmējs cer uzsākt sadarbību ar kolēģi. “Vēl aizvien es jūtu to, ka šī sporta un traumu niša Jelgavā netiek pilnībā nosegta, privātais sektors arī diezgan lēni aug, un es varētu nostiprināt savas pozīcijas,” viņš piebilst.
Savukārt tiem, kas vēl tikai apsver iespēju uzsākt komercdarbību, uzņēmējs iesaka uzrakstīt biznesa plānu: “Ļoti labi tiešām salikt visu pa plauktiņiem. Vienkārši ideju mēģināt uzlikt uz papīra ar visiem par un pret, ar optimiskajiem un pesismistiskajiem variantiem. Sākt meklēt, kas ir piegādātāji, kāda ir pašizmaksa, ja tā ir kāda ražošana. Sākt to likt uz papīra un tādā veidā iziet tam visam cauri, kā tad, ja kāds to visu pārbaudītu.”