Atveseļošanas fonda projekts “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” Nr. 3.1.2.5.i.0/1/23/I/CFLA/001
Publicēts: 29.11.2022.
Atjaunināts: 25.10.2024.
Atjaunināts: 25.10.2024.
Mūžizglītības pasākumu mērķis ir veicināt nodarbināto personu nepārtrauktu zināšanu un prasmju pilnveidošanu, paaugstinot konkurētspēju darba tirgū.
Paaugstini savu vērtību darba tirgū, apgūstot darba tirgū pieprasītas prasmes!
Pasākuma mērķa grupas:
- nodarbinātā persona vai pašnodarbinātais, kurš sasniedzis 50 gadu vecumu
- nodarbinātā persona vai pašnodarbinātais, kuram ir darba tirgus prasībām nepietiekama izglītība vai prasmes
- nodarbinātā persona vai pašnodarbinātais, kuram noteikta invaliditāte, vai prognozējama invaliditāte
Svarīgi!
Personai var būt reģistrēts ne vairāk kā viens aktuāls pieteikums izglītības programmas apguvei mūžizglītības pasākumā.
- Personu iesaista izglītības programmu apguvē, ja pirms pirmreizējas iesaistes izglītības programmas apguvē nav iepriekš pabeigusi Aģentūras īstenotās profesionālās pilnveides izglītības programmas, neformālās izglītības programmas, transportlīdzekļu un traktortehnikas vadītāju apmācību, augstākās izglītības iestādes studiju moduļa vai studiju kursa programmu apguvi, kā arī profesionālās tālākizglītības modulārās profesionālās izglītības programmu apguvi vai ir to pabeigusi pirms 12 mēnešiem vai agrāk.
- Ja persona bez attaisnojošiem iemesliem pārtrauc dalību apmācībās vai 90 dienu laikā pēc apmācības pabeigšanas bez attaisnojošiem iemesliem nekārto eksāmenu vai noslēguma pārbaudījumu, NVA turpmāko 24 mēnešu laikā vai līdz eksāmena vai noslēguma pārbaudījuma nokārtošanai neiesaista to citos bezdarba riskam pakļautajām personām paredzētajos apmācību pasākumos.
- Persona apmācības ietvaros var tikt iesaistīta neformālās izglītības apguvē kopā ne vairāk kā sešas reizes divu gadu periodā.
- Persona atkārtoti netiek iesaistīta vienā un tajā pašā izglītības programmā, izņemot gadījumu, ja iepriekš uzsāktā izglītības programmas apguve ir pārtraukta.
- Personu reizi gadā var atkārtoti iesaistīt neformālās izglītības programmā valsts valodas apguvei vienā līmenī, ja tā nav nokārtojusi konkrētā līmeņa valsts valodas prasmes pārbaudes eksāmenu Valsts izglītības satura centrā.
- Valsts valodas izglītības programmas apguvē neiesaista personu, kura formālās izglītības ietvaros ir ieguvusi atbilstošu pamatizglītību, vidējo izglītību vai augstāko izglītību latviešu valodā, ko apliecina attiecīgs dokuments (piemēram, diploms, sertifikāts, atestāts, izziņa no attiecīgās mācību iestādes), izņemot gadījumus, ja Valsts valodas centrs ir konstatējis, ka izglītības iestādes vadītāja vai pedagoga valsts valodas zināšanas neatbilst valsts valodas prasmes līmenim un pakāpei, kāda nepieciešama viņa profesionālo un amata pienākumu veikšanai.