PES tīkla stratēģijā kā prioritārās tiek noteiktas darbības, kuru mērķis - pārvarēt diskrimināciju darba tirgū. Nodarbinātības dienestiem jāveicina tādu pakalpojumu attīstība, kas nepieciešami, lai sniegtu uz nākotni vērstu atbalstu darba ņēmējiem darba tirgus pārejas situācijā. PES stratēģija nosaka arī nodarbinātības dienestu uzdevumus krīžu radīto seku mazināšanai un pārvarēšanai darba tirgū. Tiek norādīts, ka lielāka uzmanība jāpievērš karjeras konsultācijām un apmācībai, lai darba meklētāji būtu labāk sagatavoti darba maiņai, veicinot viņu profesionālo izaugsmi, konkurētspēju un novēršot bezdarbu.
Aktualizētajā stratēģijā ir uzsvērts, ka partnerattiecības ar citiem darba tirgus dalībniekiem arī turpmākajos gados būs PES tīkla uzmanības centrā. Tas nodrošinās nodarbinātības dienestu sistēmas attīstību un partnerību kopīgu mērķu sasniegšanā. Svarīga ir sadarbība ar Eiropas politikas veidotājiem nodarbinātības jomas likumdošanas un regulējuma pilnveidošanas jautājumos. PES tīkla valde plāno nākamajos gados sasniegt stratēģijā noteiktos mērķus un uzdevumus, aicina visu dalībvalstu nodarbinātības dienestus aktīvi iesaistīties to īstenošanā un uzsver Eiropas valstu nodarbinātības dienestu ieguvumus, darbojoties PES tīkla sastāvā, regulāri apmainoties ar aktuālo informāciju un daloties pieredzē, savstarpēji mācoties un pilnveidojot zināšanas Eiropas nodarbinātības politikas jautājumos.
PES tīkls atbalsta nodarbinātības dienestus, lai uzlabotu to pakalpojumu kvalitāti, veicinātu modernizāciju, īpašu uzmanību pievēršot uz datu analīzes balstītiem un personalizētiem pakalpojumiem.
PES tīkla stratēgija pieejama: https://op.europa.eu/webpub/empl/pes-network-strategy/en/
Uzziņa: ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkls (PES) izveidots 2014. gadā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes lēmumu par ciešāku nodarbinātības dienestu sadarbību, lai Eiropas Nodarbinātības stratēģijas ietvaros veicinātu nodarbinātības dienestu pakalpojumu efektivitāti. Eiropas valstu nodarbinātības dienestu vadītāji kopā ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem analizē situāciju Eiropas Savienības darba tirgū, izstrādā Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) uzdevumus un prioritātes, izvērtē paveikto, kā arī rīko dienestu savstarpējo mācīšanos.