Šī gada 1. pusgadā pastāvīgā darbā iekārtojās 1 712 NVA reģistrētie klienti ar invaliditāti. Darbā iekārtošanās dati, kā arī NVA pieredze, kas gūta, klientiem ar invaliditāti veidojot subsidētās darbavietas, liecina, ka darbinieki ar dažādiem invaliditātes veidiem, saņemot viņiem nepieciešamo atbalstu, veiksmīgi strādā dažādās profesionālās darbības jomās.
Darba tirgus departamenta direktora vietniece, Karjeras un darba meklēšanas atbalsta nodaļas vadītāja Lelde Ķikute: “Darba ņēmēji ar invaliditāti ir ļoti vērtīgs darbaspēka resurss. NVA ir reģistrēti daudzu profesiju pārstāvji, kuriem ir dažāda veida invaliditāte, bet kuri grib, var un ir motivēti strādāt. Viņu vidū ir gan pārdevēji, pavāri, šuvēji, sociālie darbinieki, gan grāmatveži, ekonomisti, juristi, inženieri, skolotāji un daudzu citu profesiju pārstāvji. Dalība “Atvērto durvju dienās uzņēmumos personām ar invaliditāti” darba devējiem paver iespēju ne vien atrast vajadzīgos darbiniekus, bet arī apliecināt savu sociālo atbildību ceļā uz iekļaujošu un vienlīdzīgu darba tirgu. Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā arī plašu atbalsta pasākumu klāstu darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti. Šie atbalsta pasākumi ietver gan konsultācijas un seminārus darba devējiem par personu ar invaliditāti nodarbināšanu, gan finansiālu atbalstu, nodarbinot uz nenoteiktu laiku darbiniekus ar invaliditāti, gan ergoterapeita pakalpojumu un finansējumu darba vietas pielāgošanai, gan citus atbalsta veidus. Aicinām izmantot mūsu pakalpojumus, lai veicinātu iekļaujošu un daudzveidīgu darba vidi.”
Plašāka informācija par NVA pieejamo atbalstu darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt personas ar invaliditāti, apkopota NVA vietnes sadaļā “Personu ar invaliditāti nodarbinātība”, savukārt uzzināt tuvāko bezmaksas konsultāciju un semināru datumus un laikus darba devēji var NVA tīmekļvietnes sadaļā “Notikumu kalendārs”.
Uzziņai: 2023.gadā pasākums “Atvērto durvju dienas uzņēmumos personām ar invaliditāti” klātienē norisinājās trīsdesmit divos uzņēmumos, bet piecos - videokonferenču platformā Zoom. Visvairāk uzņēmumu pārstāvēja mazumtirdzniecības jomu, otrā plašāk pārstāvētā darbības joma bija sociālā aprūpe, bet trešā - ēdināšanas pakalpojumi. Pasākumos bija pārstāvēti arī uzņēmumi, kas darbojas apģērbu ražošanas; koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanas; automobiļu un motociklu mazumtirdzniecības un remonta un citās nozarēs. Darba meklētājiem ar invaliditāti uzņēmēji pasākuma laikā piedāvāja kopumā 131 brīvo darbavietu. Vislielākā skaitā darba meklētāji pieteicās tādām profesijām kā aprūpētājs (25 dalībnieki), projektu vadītājs (13), veikala pārdevējs (10), klientu konsultants finanšu jomā (9), grāmatvedis (8), mājaslapas administrators (7) u.c.