Darba devējiem
Apmācība pie darba devēja. Bezdarbnieks apgūst profesionālās iemaņas darba vidē. Darba devējs piedalās atlasē, apmāca speciālistu un saņem finansiālu atbalstu
esf logo ansamblis

ESF projekts „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” Nr. 7.1.1.0/15/I/001

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai pasākuma “Apmācība pie darba devēja” ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem ar NVA atbalstu atrast un sagatavot savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, organizējot bezdarbnieku apmācību darba vidē. Savukārt NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem tā ir iespēja iegūt darba iemaņas un profesionālo kvalifikāciju, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Praktiskās apmācības ilgums ir pielāgots apgūstamās profesionālās kvalifikācijas līmenim un NVA darba devējam nodrošina dotāciju ikmēneša darba algai bezdarbniekam:

  • pirmajam profesionālās kvalifikācijas līmenim – 2 mēneši (300 eiro mēnesī);
  • otrajam profesionālās kvalifikācijas līmenim – 3 mēneši (350 eiro mēnesī);
  • trešajam profesionālās kvalifikācijas līmenim – 4 mēneši (350 eiro mēnesī).

Papildus NVA nodrošina:

  • dotāciju darba vadītājam - 10 eiro par katru bezdarbnieka praktiskās apmācības dienu. Viens darba vadītājs var vadīt darbu ne vairāk kā diviem bezdarbniekiem.
  • apmaksā bezdarbniekam izdevumus par normatīvajos aktos paredzēto obligāto veselības pārbaudi bezdarbniekam (līdz 30 eiro);
  • vienreizēju dotāciju normatīvajos aktos paredzētajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (līdz 100 eiro);
  • vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai bezdarbniekam ar invaliditāti (līdz 1000 eiro).

NVA piešķir dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba algas dotācijas daļas, ja darba devējs ir biedrība vai nodibinājums, kura darbības mērķis ir atbalsta sniegšana personām ar invaliditāti un kas apmācāmo bezdarbnieku nodarbina vienā no tādām profesijām kā, piemēram, asistents vai pavadonis personām ar invaliditāti, surdotulks, latviešu nedzirdīgo zīmju valodas tulks, interešu pulciņa audzinātājs personām ar invaliditāti, speciālais pedagogs, kā arī ja biedrības vai nodibinājuma statūti paredz atbalsta sniegšanu personām ar redzes invaliditāti.

Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes. Darba devējam bezdarbnieka praktiskai apmācībai un nodarbinātībai ir jāpiedāvā no jauna izveidotu darba vietu vai darba vietu, kas ir vakanta sakarā ar darba tiesisko attiecību izbeigšanu uz darbinieka uzteikuma pamata, uz darba devēja un darbinieka vienošanās pamata vai uz darba devēja uzteikuma pamata Darba likuma 101. panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4., 5. un 11. punktā noteiktajos gadījumos un ja attiecīgais bezdarbnieks nav ticis nodarbināts pie attiecīgā darba devēja vismaz 12 mēnešus pirms iesaistes Praktiskajā apmācībā. 

Lai darba devējs būtu pārliecināts par izvēlēto kandidātu atbilstību uzņēmuma vajadzībām, viņš piedalās bezdarbnieku atlasē un izvēlas piemērotākos kandidātus. Pirms praktiskās apmācības uzsākšanas darba devējs noslēdz līgumu par apmācības pie darba devēja īstenošanu un ar bezdarbnieku noslēdz darba līgumu. Savukārt pēc praktiskās apmācības pabeigšanas darba devējam darba tiesiskās attiecības ar apmācīto darbinieku jāturpina vismaz trīs mēnešus.

Darba devējam, īstenojot praktisko apmācību, jānodrošina darba alga tādā apmērā, lai kopā ar NVA dotāciju tās apmērs būtu ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru. Darba devējam jāveic arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Apmācība pie darba devēja inforgrafika

 

Detalizētāka informācija par „Apmācību pie darba devēja” pieejama NVA mājaslapas www.nva.gov.lv sadaļā:

Un jebkurā NVA filiālē visā Latvijā!