Informatīvi izglītojošās kampaņas "Digitālā nedēļa 2025" laikā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvāja plašu pasākumu klāstu, kurus kopumā apmeklēja 1,2 tūkstoši interesentu. Lai veicinātu iedzīvotāju digitālo pratību un informētību par e-pakalpojumiem, NVA filiālēs un klientu apkalpošanas centros Bauskā, Limbažos, Madonā, Rīgā, Cēsīs, Talsos, Jelgavā, Ogrē, Jēkabpilī, Jūrmalā, Preiļos, Valmierā, Tukumā, Liepājā, Kuldīgā, Aizkrauklē un Ventspilī norisinājās informatīvie klātienes pasākumi, kurus apmeklēja 228 interesenti. Šajos pasākumos tika stāstīts par NVA piedāvātajiem e-pakalpojumiem, to izmantošanas iespējām, ja, piemēram, jāreģistrējas bezdarbnieka statusa iegūšanai, jāmeklē darbs, jāapgūst vai jāpilnveido darba tirgū pieprasītās prasmes (tostarp digitālās prasmes), jāplāno karjeras attīstība, jāsaņem speciālistu konsultācijas u.c.
Mūsdienās digitālās prasmes vairs nav tikai vēlams prasmju kopums – tās ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu ikvienam, kas vēlas attīstīties un saglabāt konkurētspēju darba tirgū,. Viens no nozīmīgākajiem Digitālās nedēļas pasākumiem bija NVA karjeras konsultantes Sandras Dimitrovičas tiešsaistes lekcija "21. gadsimta prasmes un tendences karjeras veidošanā", kas bija skatāma LIKTA un NVA Facebook kontos. Lekciju tiešraidē skatījās 25 lietotāji, bet ierakstā – 939 interesenti. Tas bija aizraujošs un informatīvs stāstījums par darba vides izmaiņām un prasmēm, kas ir kritiski svarīgas veiksmīgai karjerai strauji mainīgajā laikmetā.
Tehnoloģiju attīstība ir padarījusi digitālās prasmes par galveno faktoru darba tirgū. Lekcijā tika uzsvērta ne tikai tehnisko iemaņu nozīme, bet arī sociālās prasmes, kas ir neaizstājamas veiksmīgam profesionālim. Komunikācijas prasmes, emocionālā inteliģence un spēja sadarboties komandā ir būtiski faktori gan individuālajiem, gan organizatoriskajiem panākumiem. Darba devēji arvien biežāk meklē kandidātus, kuri spēj ne tikai efektīvi izpildīt uzdevumus, bet arī aktīvi iesaistīties kolektīvā un veidot pozitīvas attiecības ar kolēģiem. Radošums un inovācija bija vēl viens būtisks aspekts, kas tika aplūkots lekcijā. Tika uzsvērta mūžizglītības nozīme, jo tehnoloģiju attīstība un darba tirgus prasības nemitīgi mainās, un jaunu zināšanu un prasmju apguve visos karjeras posmos ir kļuvusi par nepieciešamību, lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū. Mūžizglītība ir atslēga ilgtermiņa panākumiem, tā nodrošina iespēju pielāgoties darba tirgus prasībām un izmantot jaunas tehnoloģiskās iespējas.
Digitālās nedēļas ieskaņā NVA tīmekļvietnē un sociālo tīklu LinkedIn un Instagram kontos tika veikta neformāla aptauja, lai iepazītu lietotāju viedokļus par digitālo prasmju apguvi. Ātrās aptaujas rezultātu apkopojums liecināja, ka 59% aptaujas dalībnieku savas digitālās prasmes vērtē kā vidējas. Ar NVA atbalstu digitālās prasmes apguva vai pilnveidoja 27% aptaujāto, savukārt 34% aptaujas dalībnieku bija piedalījušies arī dažādos NVA tiešsaistes pasākumos, visbiežāk tika norādītas individuālās un grupu karjeras konsultācijas. NVA tiešsaistes rīkā https://testi.ekarjera.lv/ savas karjeras iespējas bija izvērtējuši 52% aptaujāto.
“Digitālā nedēļa 2025” norisinājās no 24. līdz 28. martam visā Latvijā. Informatīvi izglītojošās kampaņas mērķis ir veicināt iedzīvotāju digitālo pratību un izpratni par e-pakalpojumu sniegtajām priekšrocībām. Digitālās nedēļas pasākumi Latvijā tiek organizēti jau 16. gadu pēc kārtas Eiropas kampaņas "ALL Digital Week" ietvaros, un to rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar partneriem, kuru vidū ir Nodarbinātības valsts aģentūra.